رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش بی‌سابقه ابتلا به بیماری کرونا در خارج از مرزهای چین | جهان | DW


سازمان بهداشت جهانی با انتشار گزارشی از شیوع بیماری کرونا در خارج از مرزهای چین ابراز نگرانی کرده است. نگرانی‌های این نهاد بین‌المللی در ارتباط با افزایش موارد شیوع این بیماری در کشورهای ایران، کره جنوبی، ایتالیا و ژاپن بوده است.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که تنها ظرف ۲۴ ساعت گذشته میزان ابتلا به بیماری کرونا در خارج از مرزهای چین نه برابر موارد جدید ثبت شده این بیماری در خاک چین بوده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

تدروس ادهانوم، رئیس سازمان بهداشت جهانی از احتمال شیوع گسترده بیماری کرونا در جهان خبر داده است. این سازمان در گزارش اخیر خود تلاش‌های کره جنوبی برای مهار این بیماری را موثر ارزیابی کرده است. این در حالی است که در کره جنوبی روز دوشنبه ۱۲ اسفند (دوم مارس) صدها مورد جدید ابتلا به بیماری کرونا تایید شده است.

تصویری جهانی از بیماری کرونا

اکنون گفته می‌شود که موارد ابتلا به بیماری کرونا در ۷۰ کشور جهان مشاهده شده است. شمار قربانیان این بیماری در پهنه گیتی دست‌کم سه هزار و ۸۰ نفر اعلام شده است. افزون بر آن، پای ویروس کرونا به کلان‌شهرهای نیویورک و مسکو نیز باز شده است. همین موضوع به نگرانی‌ درباره شیوع بیشتر این بیماری دامن زده است.

در چین روز سه‌شنبه سوم مارس ۳۱ نفر دیگر در اثر ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند. به این ترتیب، تعداد قربانیان کرونا در چین به دو هزار و ۹۴۳ نفر رسید. در همین روز ۱۲۵ مورد جدید از ابتلا به کرونا در چین ثبت شده است. به این ترتیب، تعداد موارد تایید شده ابتلا به بیماری کرونا در این کشور به ۸۰ هزار و ۱۵۱ نفر رسیده است.

این در حالی است که در خارج از خاک چین ظرف همان روز بیش از هزار و ۷۰۰ مورد جدید از ابتلا به کرونا ثبت شده است. شمار مبتلایان به کرونا در خارج از مرزهای چین به بیش از ۱۰ هزار و ۱۳۰ نفر رسیده است.

ایران و کره جنوبی

شیوع بیماری کرونا در ایران از سوی سازمان بهداشت جهانی نگران‌کننده ارزیابی شده است. بیشترین تعداد قربانی این بیماری در خارج از مرزهای چین در ایران ثبت شده است. بر اساس آمار رسمی تعداد قربانیان این بیماری در ایران به ۶۶ نفر رسیده است. این در حالی است که برخی از رسانه‌ها تعداد قربانیان کرونا در ایران را به مراتب بیش از این اعلام کرده‌اند.

سازمان بهداشت جهانی اقدام به اعزام پزشکان و همچنین شماری از متخصصان مقابله با بیماری‌های مسری و کارشناسان آزمایشگاهی به ایران کرده است.

ویروس کرونا در ایران، تهران اول مارس ۲۰۲۰

ویروس کرونا در ایران، تهران اول مارس ۲۰۲۰

در همین رابطه کشورهای آلمان، فرانسه و بریتانیا نیز برای مقابله با شیوع بیماری کرونا در ایران اعلام همکاری و کمک کرده‌اند. این سه کشور به همین منظور بودجه‌ای معادل پنج میلیون یورو اختصاص داده‌اند.

در کره جنوبی تنها ظرف روز دوشنبه دوم مارس ۶۰۰ مورد جدید از ابتلا به بیماری کرونا ثبت شده است. به این ترتیب، تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در کره جنوبی به چهار هزار و ۸۱۲ نفر افزایش یافته است.

کرونا در ایتالیا و دیگر کشورهای اروپایی

شمار مبتلایان به بیماری کرونا در ایتالیا نیز بار دیگر افزایش یافته و در روز دوشنبه دوم ماه مارس به بیش از دو هزار و ۳۰ مورد رسیده است. تا کنون ۵۲ نفر در ایتالیا در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

در فرانسه نیز ۶۱ مورد جدید از ابتلا به کرونا اعلام شده است. سه نفر دیگر نیز در این کشور در اثر این بیماری جان باخته‌اند. روز سه‌شنبه سوم مارس نیز درهای موزه لوور برای دومین روز بر روی بازدیدکنندگان بسته خواهد ماند.

در آلمان نیز تا کنون ۱۷۰ مورد از ابتلا به بیماری کرونا ثبت شده است. اکنون مواردی از ابتلا به کرونا در ایالت‌های تورینگن و ساکسن نیز ثبت شده است. در برلین نیز تعداد افراد مبتلا به این بیماری به سه نفر افزایش یافته است.

اکثر افراد مبتلا به بیماری کرونا (۹۰ نفر) در ایالت نوردراین‌وستفالن آلمان اقامت داشته‌اند.

اخبار منتشر شده از سوی رسانه‌های آمریکا نیز حکایت از آن دارند که تا کنون شش نفر در آن کشور در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. همه این قربانیان ساکن شهر واشنگتن بوده‌اند. این در حالی است که نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونا در شهر نیویورک نیز مشاهده شده است.

بسیاری از شرکت‌های هواپیمایی در اروپا و از جمله بریتیش ایرویز، رایان‌ایر و لوفت‌هانزا بخشی از پروازهای خود به‌ویژه به مناطق آلوده به ویروس کرونا را متوقف کرده‌اند. کاهش تعداد پروازهای شرکت‌های هواپیمایی در سطح جهان می‌تواند منجر به کاهش درآمد این شرکت‌ها به میزان ۴ تا ۵ میلیارد دلار گردد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.