رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای مهاباد و مشهد دچار حادثه شدند. در این حوادث یک کارگر جان خود را از دست داد و یک کارگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، آتش سوزی در تعمیرگاە موتور سیکلت در مهاباد یک مصدوم بر جای گذاشت.

رحمان احمدی، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد ضمن اعلام این خبر گفت: “طی تماس تلفنی از سوی شهروندان با سامانه ۱۲۵ و دریافت گزارشی مبنی بر آتش گرفتن تعمیرگاه موتورسیکلت در محله سه آشان، بلافاصله نیرو‌های سازمان عازم محل شدند و اقدامات ایمنی لازم را انجام دادند”.

وی افزود: “این حادثه که در اثر بی احتیاطی صاحب تعمیرگاه در حال کار رخ داده بود، باعث شعله ور شدن لباس‌های فرد مذکور شده و به وسیله همسایه‌ها خاموش شده بود”.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد تصریح کرد: “متاسفانه این کارگر دچار سوختگی شده و پس از هماهنگی نیرو‌های سازمان با فوریت‌های پزشکی وی عازم بیمارستان و از آنجا عازم ارومیه شد”.

مرگ یک کارگر در مشهد

به گزارش ایرنا، مجید فرهادی، مدیر منطقه چهارم عملیات آتش‌نشانی مشهد اعلام کرد: “نگهبان جوان یک کارگاه ساختمانی در دست ساخت در خیابان سرشور این شهر به علت سقوط از ارتفاع ۲۰ متری جان باخت”.

فرهادی افزود: “در این حادثه که امروز به سازمان اعلام شد، جوانی ۳۰ ساله از طبقه ششم به عمق منفی یک این ساختمان در حال احداث سقوط کرد و بر اثر شدت این حادثه در دم جان باخت”.

وی ادامه داد: “نیروهای امدادی جسم بی جان این نگهبان را تحت نظارت پلیس از عمق طبقه منفی یک به سطح زمین منتقل و پس از تحویل پیکر این فرد به عوامل انتظامی حاضر در صحنه، به ماموریت خود پایان دادند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.