رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صابر نادری از زندان سنندج آزاد شد


خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ماه، صابر نادری، شهروند ساکن شهرستان قروه، از زندان سنندج آزاد شد. این آزادی‌ زودهنگام به مناسبت عید نوروز و تحت عنوان عفو به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است. زندانیان سیاسی که بیش از ۵ سال محکومیت دارند شامل این عفو نمی‌شوند. آقای نادری در تاریخ ۲۸ آذرماه ۹۷ جهت تحمل دوران محکومیت ۴ ساله، در منزل شخصی خود در شهرستان قروه بازداشت و به زندان سنندج منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۹، صابر نادری، شهروند ساکن شهرستان قروه، پس از تحمل ۱۸ ماه حبس از زندان سنندج آزاد شد.

گفتنی است، صابر نادری، در تاریخ ۲۸ آذرماه ۱۳۹۷، جهت تحمل دوران محکومیت ۴ ساله اش، در منزل شخصی خود در شهرستان قروه بازداشت و به زندان سنندج منتقل شده بود.

وی در مرداد ماه ۹۶، از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” از طریق عضویت در گروه‌های مخالف نظام توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم نهایتاً در دادگاه تجدید نظر استان کردستان به ۴ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

لازم به ذکر است که آقای نادری در تاریخ ۱۴ آذرماه سال ۹۵، توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و پس از ۷۰ روز بازداشت در اداره اطلاعات سنندج به زندان سنندج منتقل شده بود. او سرانجام پس از گذشت سه ماه از بازداشت و با اتمام مراحل بازجویی، با قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی به صورت موقت آزاد شده بود.

صابر نادری مهندس نرم‌افزار و مدیر یک شرکت ارائه دهنده خدمات نرم افزاری کامپیوتر بوده و همچنین از جمله مولفین کتاب “حریم خصوصی و امنیت اینترنت (مطابق با سرفصل دانشگاه علمی کاربردی)”، چاپ‌شده در سال ۹۶ توسط انتشارات دانشجو است.

آزادی زودهنگام این زندانی به مناسبت عید نوروز و تحت عنوان عفو به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز و با توجه به بحران شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است. پیشتر رئیس قوه قضاییه طی نامه ای خطاب به آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، علاوه بر مناسبت فرا رسیدن عید نوروز با اشاره به بحران شیوع ویروس کرونا، خواهان اعطای «عفو» به بخشی از زندانیان کشور، شده بود که این درخواست با موافقت آقای خامنه ای اجابت شد. زندانیان سیاسی که بیش از ۵ سال محکومیت دارند شامل این عفو نمی‌شوند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.