رسانه خبری پیامِ ایرانی

استیضاح دوم؛ مجادله لفظی وکلای ترامپ با دادستان‌های دموکرات


سوال اصلی جلسات سنا این است که آیا اظهارات آقای ترامپ، به ویژه در ظهر روز ششم ژانویه منجر به یورش خونین به کنگره آمریکا شده است؟

توضیح تصویر،

سوال اصلی جلسات سنا این است که آیا اظهارات آقای ترامپ، به ویژه در ظهر روز ششم ژانویه منجر به یورش خونین به کنگره آمریکا شده است؟

در روز چهارم جلسات محاکمه استیضاح دوم دونالد ترامپ در مجلس سنا، وکلای مدافع رئیس‌جمهوری قبلی با “واهی” خواندن اتهام‌های او، دادستان‌های دموکرات را متهم کردند که “بدون تحقیق و با تعجیل” به جلسه محاکمه آمده‌اند و حتی در شواهد خود با اهداف سیاسی “دستکاری” کرده‌اند.

روز جمعه، ۱۲ فوریه، پس از آن که برای سه روز تیم مدیران استیضاح، متشکل از ۹ نماینده دموکرات تحت مدیریت جیمی رسکین، نماینده ایالت مریلند، ادله و شواهد خود را علیه آقای ترامپ ایراد کردند، نوبت به وکلای مدافع رئیس‌جمهوری سابق آمریکا رسید که از او در برابر اتهام “تشویش و ترغیب” هوادارانش برای یورش به کنگره در روز ششم ژانویه، دفاع کنند.

تیم وکلای آقای ترامپ که همچون دادستان‌ها، ۱۶ ساعت زمان برای ارایه دفاعیات خود داشتند، تنها حدود ۳ ساعت برابر سناتورها سخنرانی کردند و تصمیم گرفتند از مابقی زمان خود استفاده نکنند.

آنها با نشان دادن ویدیویی که در آن رهبران دموکرات‌ها از جمله جو بایدن، کامالا هریس، نانسی پلوسی دیده می‌شدند که در سخنرانی‌های مختلف از کلمه “باید بجنگیم” استفاده می‌کردند، به سناتورها و حتی رو به دوربین تلویزیونی گفتند که از نظر آنها به کاربردن چنین واژه‌هایی در سخنرانی‌های “آتشین” سیاست‌مداران “امری کاملا عادی است و هیچ آدم “عاقلی از سخنان روز ششم ژانویه آقای ترامپ برداشت نخواهد کرد که او فرمان به خشونت و یورش” به کنگره را صادر کرده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.