خبرگزاری هرانا | معوقات مزدی کارگران شاغل در شهرداری مریوان و قروه

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – کارگران شهرداری مریوان از سه ماه دستمزد پرداخت نشده و عدم واریز عیدی و اضافه کار سال گذشته خبر دادند. همچنین کارگران شهرداری قروه که در بخش‌های مختلف پاکبانی و فضای سبز مشغول به کار هستند، اعلام کردند که بابت عیدی فقط یک میلیون تومان دریافت کرده اند، درحالی که طبق قانون باید بیش از سه میلیون تومان به حساب آن ها واریز می شده است و در عین حال بابت ۴ درصد جمعه کاری و اضافه کار سال گذشته نیز از کارفرما طلبکارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری مریوان با انتقاد از عدم پرداخت معوقات مزدی خود، از سه ماه دستمزد پرداخت نشده و عدم واریز عیدی و اضافه کار سال گذشته خبر دادند.

بر اساس این گزارش، این کارگران که تعداد آنها بیش از صد نفر است و در بخش‌های مختلف فضای سبز، پاکبانی و پارکبانی مشغول به کار هستند، اعلام کردند: “علیرغم گذشت بیش از دو هفته از سال جدید، هنوز معوقات مزدی سال قبل خود را دریافت نکرده‌ایم”.

این کارگران که برای دریافت معوقات مزدی خود بارها به نهادهای مسئول مراجعه کرده‌اند، هنوز حقوق دی، بهمن و اسفند سال گذشته خود را نگرفته‌اند و علاوه بر آن، بابت عیدی و اضافه کار سال قبل از دولت طلبکارند؛ همچنین تعدادی از آن‌ها هنوز از سال ۹۷ معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

به گفته این کارگران، برخی از همکاران آنها در پرداخت اجاره خانه و هزینه‌های روزمره زندگی مشکل دارند و برای گذران امور مجبور به قرض شده‌اند.

این کارگران همچنین نگران پرداخت حق بیمه‌های خود هستند و می‌گویند نمی‌دانیم چند ماه حق بیمه‌های ما به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است.

معوقات کارگران شهرداری مریوان در حالی پرداخت نشده که مجموعه شهرداری، کمبود نقدینگی و نداشتن اعتبار ریالی کافی را دلیل این تاخیر می‌داند.

معوقات مزدی کارگران شهرداری قروه

به گزارش ایلنا، کارگران شهرداری قروه که در بخش‌های مختلف پاکبانی و فضای سبز مشغول به کار هستند، از عدم پرداخت حقوق خود انتقاد کردند.

این کارگران اعلام کردند: “بابت عیدی سال گذشته، فقط یک میلیون تومان به حساب ما واریز شده است؛ این درحالیست که طبق قانون باید بیش از سه میلیون تومان عیدی می‌گرفتیم. در عین حال بابت ۴ درصدِ جمعه کاری و اضافه کار سال گذشته از کارفرما طلبکاریم و مشخص نیست چه زمانی قرار است این مطالبات مزدی ما پرداخت شود”.

این کارگران که تعداد آنها حدود صد نفر است، خواستار پرداخت مزد و مزایای مزدی براساس قانون هستند؛ این درحالیست که پیمانکار شهرداری قروه و کارفرمای کارگران در رابطه با پرداخت مزایای مزدی کارگران مدعی شده که مطابق قانون، عیدی کارگران پرداخت شده است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *