رسانه خبری پیامِ ایرانی

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شد | جهان | DW


تیم پزشکی بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، انتقال او به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان سنت توماس را الزامی تشخیص داده‌است. خبر انتقال نخست‌وزیر بریتانیا به بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان از سوی دولت رسما اعلام شده است.

در بیانیه دولت در لندن آمده است که انتقال جانسون به بخش مراقبت‌های ویژه جنبه احتیاطی دارد و این اقدام برای آن صورت گرفته که در صورت نیاز نخست‌وزیر بریتانیا به دستگاه‌تنفسی، این امکان برای او فراهم باشد.

بوریس جانسون که ۵۵ سال سن دارد روز یکشنبه پنجم آوریل به علت ابتلا به بیماری کرونا به بیمارستان منتقل شده بود. در ابتدا گفته شده بود که انتقال او به بیمارستان برای انجام معاینات اولیه و تست‌ بوده است.

 وضعیت سلامتی بوریس جانسون اما روز دوشنبه ششم آوریل رو به وخامت می‌‌گذارد. همین موضوع علت انتقال او به بخش مراقبت‌های ویژه اعلام شده است.

مشاهده نشانه‌های بیماری

دفتر نخست‌وزیری بریتانیا در بیانیه خود اعلام کرده است که بوریس جانسون از مراقبت‌های عالی تیم پزشکی برخوردار است و شخصا از همه همکاران بخش خدمات درمانی بریتانیا برای تلاش و کار سخت و دشوارشان ابراز امتنان کرده است.

بیمارستان سنت توماس. بوریس جانسون به این بیمارستان منتقل شده است، ششم آوریل ۲۰۲۰

بیمارستان سنت توماس. بوریس جانسون به این بیمارستان منتقل شده است، ششم آوریل ۲۰۲۰

در بیانیه دفتر نخست‌وزیری همچنین آمده است که بوریس جانسون برای پیشبرد امور دولتی دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا را مامور کرده است تا «هر آنچه ضروری است را انجام دهد.»

بوریس جانسون در واپسین روزهای ماه مارس خبر از ابتلای خود به ویروس کووید-۱۹ داده بود. پس از آن، او برای پیشبرد امور دولتی در حالت قرنطینه قرار گرفت و وظایف خود را در انزوا و از محل ساختمان نخست‌وزیری ادامه داد.

او در یک پیام ویدیویی در ارتباط با مقابله با بیماری کرونا در بریتانیا ابراز خوش‌بینی کرده بود. گفته می‌شود که نخست‌وزیر بریتانیا کاهش وزن داشته و تب و سرفه شدید او همچنان ادامه دارد.

در اوایل ماه مارس، بوریس جانسون با بسیاری از افراد در بیمارستانی دست داده بود که از جمله چند بیمار کرونایی در آن بستری بودند. او در آن هنگام گفته بود که از انجام چنین کاری پشیمان نیست و در آینده نیز چنین کاری را تکرار خواهد کرد.

دولت بریتانیا در امر مقابله با شیوع بیماری کرونا با مشکلات بسیاری روبه‌رو است. تعلل در مقابله با شیوع این بیماری باعث ابتلای شمار کثیری از مردم بریتانیا شده است. افزون بر آن سامانه بهداشت و درمان بریتانیا از کمبود بودجه رنج می‌برد.

در این کشور تست کرونا به حد کافی صورت نگرفته است و کمبود ماسک، پوشش‌های ایمنی و همچنین دستگاه‌های تنفسی در بیمارستان‌ها محسوس است. حتی برخی از درمانگاه‌ها برای درمان بیماران ریوی از کمبود اکسیژن خبر داده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.