رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان کرونا در ایران: مرگ ۳ هزار و ۸۷۲ نفر و ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر مبتلا


فوری

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن در شبانه روز گذشته در ایران ۲ هزار و ۸۹ مبتلای جدید شناسایی شده و ۱۳۳ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر و فوت‌شدگان به ۳ هزار و ۸۷۲ نفر رسید.

تعداد کل بهبود یافتگان نیز به ۲۷ هزار و ۳۹ نفر اعلام شده است.

روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در ایران ۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر و جان باختگان ۳۳ هزار و ۷۳۹ نفر اعلام شده بود.

به گفته این مقام وزارت بهداشت تا کنون ۲۱۱ هزار و ۱۳۶ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است.

امروز قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت نیز اعلام کرد مراجعات سرپایی به بیمارستان‌ها کمتر شده و بیش از ۵۰ درصد تخت‌های بیمارستانی خالی شده است.

کمیته اطلاع‌رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران نیز در اطلاعیه‌‎ای درباره آخرین محدودیت‌های مرتبط با پیشگیری کرونا اعلام کرد “طرح فاصله‌گذاری هوشمند ادامه طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است که از اسفند ماه همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران اجرا شده و در این مرحله، صرفا مشاغل غیر پرریسک همراه با التزام به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از تاریخ ۲۳ فرودین در استان‌های کشور و از ۳۰ فروردین در تهران مجوز فعالیت پیدا می‌کنند”.

بنابر اعلام ستاد ملی مقالبه با کرونا اعلام کرد فعالیت ادارات با دو-سوم نیروها از ۲۳ فروردین از سرگرفته خواهند شد.

اما بنابر این دستورالعمل، تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مشاغل پرریسک و همچنین ممنوعیت ترددهای بین استانی، تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد یافت.

بازگشایی ادارت دولتی و بانک ها و کسب و کارها در ایران موجب بروز انتقادات متعددی شده و کارشناسان این مسئله را موجب شیوع بیشتر ویروس کرونا در ایران می دانند.

آمار جهانی کرونا

در آمار جهانی تا صبح امروز بیش از ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد نزدیک به ۷۴هزار نفر جان باخته‌اند.

طبق آمار منتشر شده کشورها تاکنون نزدیک به ۲۸۵ هزار نفر نیز پس از ابتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.

آمریکا با نزدیک به ۳۶۸ هزار نفر مبتلا بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده و پس از آن اسپانیا با بیش از ۱۳۶ هزار نفر و ایتالیا با نزدیک به ۱۳۲ هزار نفر قراردارند. آلمان، فرانسه، چین، ایران و بریتانیا پس از آن هستند.

در آمار جان‌باختگان، ایتالیا بیشترین تعداد را با ۱۶هزار و ۵۲۳ نفر دارد و پس از آن اسپانیا با بیش از ۱۳هزار نفر و آمریکا با بیش از ۱۰هزار است و فرانسه، بریتانیا، ایران، چین و هلند و آلمان پس از آن قرار دارند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.