رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار جان باختگان بیمارى کرونا در ایران به ۳۸۷۲ نفر رسیدمنبع: دبى-العربیه.نت فارسى

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، روز سه شنبه ۷ آوریل اعلام کرد، تاکنون ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر در این کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، فوت ناشی از این ویروس در کشور به سه هزار ۸۷۲ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز سه شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران و موارد فوت ناشی از آن گفت:«از دیروز تا امروز ۷ مارس ( ۱۹ فروردین) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی دو هزار و ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد».

وی ادامه داد: «با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر رسید».

به گزارش خبرگزاری ایرنا، جهانپور گفت: «متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند. تاکنون سه هزار ۸۷۲ نفر از بیماران، جان خود را از دست داده اند و دیگر در بین ما نیستند».

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت بیان کرد: «خوشبختانه روند بهبود یافتگان سرعت بالایی گرفته و تا کنون ۲۷ هزار و ۳۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. سه هزار و ۹۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند».

وی اظهار داشت: «تاکنون ۲۱۱ هزار و ۱۳۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است».

جهانپور افزود: «امیدواریم همت و جدیتی که مردم در هفته‌های اخیر برای کنترل این بیماری داشتند در روزهای آینده هم ادامه داشته باشد».

در حالی که این آمار به عنوان آمار رسمی مرگ و میر و مبتلایان کرونایی در ایران از سوی وزارت بهداشت و خبرگزاری‌های رسمی این کشور منتشر می‌شود، مخالفان جمهوری اسلامی می‌گویند امار قربانیان کرونا چند برابر بیشتر از آنچه رسانه‌های رسمی ایران اعلام می‌کنند. سازمان مجاهدین خلق ایران بخشی از اپوزیسیون جمهوری اسلامی طبق منابع خود آمار جانباختگان را تاکنون بیش از ۱۸ هزار نفر اعلام کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

brevstemme gladsaxe catbird københavn nice Behzad Rezazadehbest aphid control for vegetablesø ø ù ù ù ø ø ù ù ú ø ø ù ø ù ø ø ø ø ø ù ù ø ù ú ù ø ø ø ùدانلود آهنگ میلاد سعادت به نام الو خدافس brazil exports 1 141man quotes about love Buddhist liturgy1486812ترجمة rubber notre dame engineering ranking