رسانه خبری پیامِ ایرانی

مجازات ۲۳ سال زندان در انتظار قاتل خبرنگار افشاگر اسلواکی | جهان | DW


پنج نفر و از جمله آمر قتل یان کوچیاک، خبرنگار افشاگر اسلواکی در این پرونده به عنوان متهم ثبت شده‌اند. اکنون حکم مجازات یکی دیگر از این افراد از سوی دادگاهی در اسلواکی صادر شده است.

در ماه دسامبر، یکی از متهمان این پرونده که با پلیس در روشن شدن ماجرای قتل یان کوچیاک همکاری کرده بود، به ۱۵ سال زندان محکوم شده بود.

سایت “تاگس‌شاو” وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان، با انتشار گزارشی به صدور حکم مجازات یکی از افراد پرونده قتل یان کوچیاک و نامزد او پرداخته است.

بر اساس این خبر، دادگاهی در شهر پزینوک، این فرد که میرسلاو مارچک نام دارد را به ۲۳ سال زندان محکوم کرده است. میرسلاو ام. که یکی از سربازان پیشین ارتش اسلواکی است در ژانویه سال جاری به قتل یان کوچیاک و نامزد او اعتراف کرده بود.

ادامه بررسی پرونده قتل کوچیاک

پرونده سه نفر دیگر از متهمان قتل یان کوچیاک همچنان ادامه دارد. مجازاتی بین ۲۵ سال حبس و حبس ابد این افراد را تهدید می‌کند. گفته می‌شود که فرد آمر این قتل نیز در بین این متهمان است.

میروسلاو مارچک، قاتل یان کوچیاک

میروسلاو مارچک، قاتل یان کوچیاک

قتل یان کوچیاک و مارتینا کوزنیروا، نامزد او در روز ۲۱ فوریه سال ۲۰۱۸ روی داد. پرونده قتل این خبرنگار افشاگر به بحرانی سیاسی در اسلواکی دامن زد. بحرانی که عملا باعث کناره‌گیری روبرت فیکو، نخست‌وزیر اسلواکی و شماری از وزیران کابینه او شد.

در بین متهمان نام تاجری وجود دارد که از او به عنوان آمر قتل کوچیاک یاد می‌شود. گفته می‌شود که این فرد پس از آنکه کوچیاک در ارتباط با فعالیت‌های اقتصادی این فرد دست به افشاگری زده بود، این خبرنگار را تهدید کرده است.

دادستانی این فرد را آمر قتل یان کوچیاک می‌داند. گفته شده است که او مبلغ ۷۰ هزار یورو برای قتل کوچیاک به میروسلاو مارچک پرداخت کرده است.

کوچیاک در افشاگری‌های خود به پرونده‌های پول‌شویی در اسلواکی و از جمله در ارتباط با اسناد پاناما گزارش‌هایی منتشر کرده بود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.