خبرگزاری هرانا | تائید حکم حبس کامران ساختمانگر و آزادی توفیق محمودی، دو فعال کارگری اهل سنندج

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر استان کردستان حکم صادره علیه کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج را عینا تائید و به وی ابلاغ کرد. آقای ساختمانگر پیشتر به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا است. از سوی دیگر توفیق محمودی، دیگر فعال کارگری اهل این شهر از زندان سنندج آزاد شده است. وی در آبان ماه ۹۸ جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود احضار و پس از بازداشت به زندان این شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، شعبه‌ چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان حکم حبس صادره علیه کامران ساختمانگر، فعال کارگری اهل سنندج را عینا تائید و به وی ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، کامران ساختمانگر در تاریخ ۲۸ آبان ماه ۹۸ و در مرحله بدوی توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد، یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

این فعال کارگری پیشتر در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۹۸، توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت و در تاریخ ۱۱ مهرماه ۹۸، با پایان مراحل بازجویی به زندان این شهر منتقل شده بود.

وی نهایتا در تاریخ ۷ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی سنندج آزاد شد.

این فعال کارگری اواسط اسفندماه سال گذشته، از مسدود و توقیف شدن کلیه حساب های بانکی خود طی دو هفته اخیر، با دستور قضایی، خبر داده بود.

همچنین در گزارشی دیگر، توفیق محمودی، دیگر فعال کارگری اهل سنندج از زندان این شهر آزاد شد.

گفتنی است این فعال کارگری، در تاریخ ۱۸ اسفند ۹۷، بدون ارائه‌ مجوز قضایی و در حین کار، با اتهامات نامشخصی از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به بازداشتگاه اداره‌ی اطلاعات سنندج منتقل شده بود. این شهروند پس از اتمام بازجویی‌ها، در اردیبهشت‌ماه ۹۸ به زندان سنندج منتقل شد. جلسه‌ی دادگاه رسیدگی به اتهامات وی طی این مدت برگزار شده و روز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ با سپردن قرار وثیقه‌ ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت از زندان سنندج آزاد شده بود.

توفیق محمودی توسط دادگاه انقلاب سنندج به یک سال حبس تعزیری محکوم و در آبان ماه ۹۸ جهت اجرای حکم به دادسرای این شهر احضار شد. وی نهایتا بازداشت و به زندان سنندج منتقل شده بود.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *