رسانه خبری پیامِ ایرانی

می‌خواهیم نفت خود را بفروشیممنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

حملات کلامی میان ایران و آمریکا هنوزهم در بالاترین حدود خود است، زیرا محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در توییت خود با بیان اینکه ایران به کمک خیرخواهانه ترامپ، نیاز ندارد، گفت: «آنچه ما می‌خواهیم این است که ممنوعیت فروش نفت ایران، متوقف شود.»

سخنان ظریف در پاسخ به مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در جریان مصاحبه وی با بخش عربی تلویزیون ایران اینترنشنال بود که تاکید کرد، آمریکا می‌خواهد به مردم ایران کمک کند و برنامه دیگری ندارد. اورتگاس گفت: «ما انتظار داریم که رژیم ایران به جای دشمنی با آمریکا، به مردم خود کمک کند.»

این نخستین بار نیست که طرفین مبادرت به رد و بدل کردن اتهامات می‌کنند زیرا ظریف در۳۱ مارس گذشته نیز طی توئیتی در پاسخ به تنش آفرینی کلامی اورتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا کرده بود، که از طریف خواست تا «از دروغ بافی » دست بردارد (در اشاره به توئیت ظریف که امریکا را به اعمال «تروریسم پزشکی» علیه کشورش در سایه شیوع کرونا متهم کر ده بود.)

درخواست‌های مداوم ایران برای برداشته شدن تحریم‌های ایالات متحده علیه خود، حاکی از فشار طاقت‌فرسای اقتصادی بر این رژیم است تا جائی که به گزارش خبرگزارس فارس ( وابسته به سپاه )، فرهاد دژپسند، وزیر أمور اقتصادی و دارایی ایران امروز ۷ آوریل گفت که شیوع ویروس کورونا ۱۵ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

علاوه بر این، خبرگزاری ایرنا به نقل از حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، اظهار داشت که بازگشایی تدریجی مشاغل از ۲۳ فروردین، باید با دقت و رعایت کامل تمام دستورالعمل‌ها و اصول بهداشتی انجام شود.

نماینده مجلس ایران: ۵۰ نماینده مجلس ممکن است تمبتلا به کرونا باشند

از سوی دیگر در ارتباط با به شمار موارد ابتلاء به کرونا درمیان نمایندگان مجلس، محمدرضا تابش نماینده مجلس، روز سه‌شنبه ۷ آوریل اظهار داشت که ممکن است نتیجه تست کرونای ۵۰ نماینده مجلس، مثبت باشد.

خبرگزاری فارس همچنین به نقل ازعلی اکبر رنجبر زاده، یکی از اعضای هیات رئیسه مجلس، تاکید کرد که ۱۱ نماینده مجلس به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

در همین حال، کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت، روز سه‌شنبه ۷ آوریل به تلویزیون دولتی گفت که تعداد مرگومیر ناشی از ویروس کرونا پس از مرگ ۱۳۳ مورد در ۲۴ ساعت گذشته به ۳،۸۷۲ نفر رسیده است.

جهانپور با اشاره به اینکه ۳ هزار و ۹۸۷ نفر در وضعیت بحرانی قرار دارند، افزود: «شمار موارد ابتلاء پس از اضافه شدن ۲۰۸۹ مورد جدید به ۶۲۵۸۹ نفر افزایش یافته است».

به تعلیق در آمدن جلسات مجلس

گفتنی است، اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس، پیش از این تأیید کرده بود که از میان ۲۹۰ نماینده، تست کرونای ۲۳ نماینده، مثبت بوده است.

عباسی در اظهار نظر مطبوعاتی خود در ۳۱ مارس گفته بود که ۴۰ نماینده مجلس، مشکوک به ابتلاء به کووید ۱۹ هستند، اما هنوز نتایج آزمایش‌‌های آنها اعلام نشده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.