کرونا در جهان؛ تعداد مبتلایان به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر نزدیک شد

به اشتراک گذاشتن


ذحق نشر عکس
Getty Images

شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در جهان رو به افزایش است؛ این تعداد به نزدیک یک میلیون و چهارصد هزار نفر رسیده است.

بیش از ۷۵ هزار نفر هم در سراسر جهان از ابتدای شیوع این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا با بیش از ۳۶۶ هزار مبتلا هم اکنون بیشترین آمار مبتلایان در جهان را دارد و تقریبا ١١هزار نفر هم قربانی شده‌اند.

آمارهای اعلام شده توسط مقامات بهداشتی ایالت شیکاگو در آمریکا نشان می‍دهد که نیمی از مبتلایان به بیماری در این ایالت را سیاهپوستان تشکیل می‌دهند؛ هفتاد درصد موارد مرگ هم از میان جامعه سیاهپوستان این ایالت بوده. این در حالی است که تنها ٣٠ درصد از جمعیت این ایالت سیاه پوست هستند.

در بریتانیا وضعیت بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور که از دیشب در بخش مراقب‌های ویژه بیمارستانی در مرکز لندن بستری شده “با ثبات” توصیف شده. پزشکان او می‌گویند هر چند برای کمک به تنفس او اکسیژن به او داده می‍‌شود ولی فعلا به دستگاه تنفس مصنوعی نیازی ندارد؛ گفته شده که او هوشیار است و روحیه خوبی دارد.

آمار کل تلفات کرونا در بریتانیا به ۶ هزارو ۱۶۲ نفر رسیده است؛ فقط در شبانه روز گذشته ۸۵۴ نقر بر اثر این بیماری جان خود را در سراسر بریتانیا از دست داده‌اند.

تازه ترین آمار مرگ در اثر این بیماری بیشترین رقم گزارش شده در این کشور طی یک شبانه روز بوده است.

بریتانیا برای مقابله با شیوع بیشتر ویروس کرونا محدودیت های گسترده ای را اعمال کرده و اکنون وارد سومین هفته تعطیلی سراسری شده است.

حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

وضعیت بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور که از دیشب در بخش مراقب‌های ویژه بیمارستان مرکزی لندن بستری شده “با ثبات” توصیف شده

در نقاط دیگر اروپا، شمار کسانی که جان خود را بر اثر این ویروس از دست می‌دهند همچنان رو به افزایش است؛ در اسپانیا هر چند شمار تلفات این بیماری برای سه روز متوالی رو به کاهش بود اما امروز باز هم شاهد افزایش تلفات بود و ٧۴٣ نفر دیگر جان خود را بر اثر کرونا از دست دادند.

فرانسه هم که یکی از بالاترین آمار مرگ و میر بر اثر کرونا را در جهان دارد، در تازه ترین اقدام برای کنترل شیوع این ویروس ورزش در خارج از خانه در طول روز را ممنوع کرده است. مقررات این ممنوعیت از فردا به اجرا در می آید. شمار مبتلایان به کرونا در این کشور حدود صدهزار نفر است و تا کنون ٨٩١١ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

در روسیه شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته برای نخستین بار از مرز هزار نفر فراتر رفته و در کل کشور به ۷ هزار و ۴۹۷ تن رسیده است.

در این کشور در روز گذشته هزار و ۱۵۴ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۱ نفر جان خود را از دست داده اند. در روسیه تعداد جان باختگان بر اثر ویروس کرونا به ۵۸ نفر رسیده است.

مسکو، پایتخت روسیه در حال حاضر کانون شیوع این بیماری است. ساکنان مسکو فقط برای خرید اقلام ضروری و دارو اجازه دارند که از خانه بیرون بروند.

حق نشر عکس
Europa Press News

Image caption

در اسپانیا شمار تلفات این بیماری برای سه روز متوالی رو به کاهش بود اما امروز دوباره افزایش یافت

در نقاط دیگر دنیا هم این ویروس همچنان رو به گسترش است و کشورهای مختلف تدابیر تازه ای برای مهار آن به اجرا در می آورند. از جمله در مراکش اعلام شده کسانی که بدون ماسک از خانه بیرون بروند با جریمه‌ای معادل ۱۲۶ دلار یا سه ماه زندان رو به رو خواهند شد.

آمار رسمی مبتلایان به کرونا در مراکش ۱۱۴۱ نفر است که تا کنون ۸۳ نفر از بیماران جان خود را از دست دادند

در ایران هم کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت گفته که تا کنون ۲۱۱ هزار و ۱۳۶ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در ایران انجام شده است؛ به گفته مقامات ایران، تا کنون ۶۲ هزار و ۵۸۹ نفر به این بیماری مبتلا شده و ۳ هزار و ۸۷۲ نفر هم جان خود را از دست داده اند . تعداد کل بهبود یافتگان نیز ۲۷ هزار و ۳۹ نفر اعلام شده است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *