رسانه خبری پیامِ ایرانی

این سازمان گرایش به چین داردمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، سه‌شنبه ۷ آوریل، طی توئیتی در انتقاد از سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد که این سازمان عمدتاً از سوی ایالات متحده تأمین مالی می‌شود اما گرایش به چین دارد.

ترامپ با لحنی تهدید آمیز نسبت به سازمان بهداشت جهانی افزود: «ما این مسئله را بشکلی همه جانبه مورد بررسی قرار خواهیم داد. خوشبختانه من توصیه آنها را در مورد باز نگه داشتن مرزهایمان با چین رد کردم.»
ترامپ این پرسش را مطرح کردکه «چرا آنها چنین توصیه نادرستی به ما دادند؟»

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، امروز (سه شنبه) ۷ آوریل در توییتر اعلام کرد که ایالات متحده از دعوت چین برای مقابله با پاندمیک کرونا در چارچوب تلاش های مشترک، استقبال می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه از پکن خواست که تمام داده های مربوط به ویروس کرونا را به اشتراک گذاشته و به تیم های بین المللی اجازه دهد که در مورد چگونگی شیوع این بیماری در چین تحقیق کنند و به شهروندان اخود اجازه دهد تا از ازادی بیان برخوردار باشند.

اورتگاس تاکید کرد که همکاری واقعی، مستلزم شفافیت و رویکردهای واقع بینانه است و نه صرف شعار.
بر أساس اخرین آمار ، شمار اعلام شده موارد ابتلاء در ایالات متحده و کانادا مجموعا به ۳۸۴٫۹۴۷ نفر رسیده و ۱۱٫۳۳۲ تن نیز در کانادا و آمریکا، جان باخته اند.

این در حالی است که براساس آمار اعلام شده از سوی خبرگزاری فرانسه در ۱۱:۰۰ به وقت گرینویچ به نقل از منابع رسمی، شمار مرگ و میر ناشی از کرو نا ویروس در سراسر جهان در روز سه شنبه ۷ آوریل به ۷۵ هزار و ۵۴۲ نفر افزایش یافته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.