رسانه خبری پیامِ ایرانی

فرمانده قرارگاه جست‌وجوی مفقودین جنگ در انفجار مین کشته شد<![CDATA[23 ساعت،۳۵ دقیقه

استان‌وایر- انفجار یک مین عمل نکرده باقی مانده از جنگ ایران و عراق در مهران، به کشته شدن فرمانده قرارگاه جست‌وجوی مفقودین جنگ و یکی از همراهانش انجامید.

سرهنگ «محمدحسین فولادی»، از مقامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان ایلام روز پنج‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹خبر داد که «علیرضا گل محمدی»، فرمانده تفحص «شهدا» و یکی از نیروهای تحت امر او در منطقه مرزی «رضاآباد» با مین برخورد کرده و کشته شده‌اند.

فولادی گفت که گروه تفحص در منطقه مرزی در حال انجام فعالیت‌های مقدماتی برای شروع تفحص شهدا در منطقه مرزی رضاآباد بودند که این حادثه رخ داد.

وی افزود: «به طور معمول بعد از هر بارندگی، برخی از مین‌های عمل نشده در سطح رویی خاک پدیدار می‌شوند و یکی از این مین‌ها به کشته شدن این دو نفر انجامیده است.»

فولادی هویت فردی که به همراه فرمانده قرارگاه جست‌وجوی مفقودین جنگ کشته شده است را «محمود حاجی قاسمی» اعلام کرده و او را یکی از «مدافعان حرم» نامیده است.

مدافع حرم اصطلاحی است که جمهوری اسلامی برای نیروهای خود در جنگ داخلی سوریه به کار می‌برد.

ایران دومین کشور آلوده به مین در دنیا است و به گفته رییس مرکز مین‌زدایی ایران، ۴۲ هزار کیلومتر مربع از خاک ایران به انواع مین و مواد منفجره آلوده است.

با وجود گذشت بیش از سه دهه از پایان جنگ ایران و عراق، هر ساله تعداد زیادی از شهروندان ایرانی قربانی مهمات منفجر نشده باقی مانده از جنگ می‌شوند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.