رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | احمد یزدانی پور با تودیع قرار وثیقه از زندان اوین آزاد شد


خبرگزاری هرانا – احمد یزدانی پور، شهروند ساکن تهران امروز دوشنبه ۱۸ فروردین با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. وی روز جمعه ۲ اسفندماه توسط نیروهای اطلاعات سپاه در خیابانی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود. یک روز پس از این بازداشت، ماموران امنیتی به منزل آقای یزدانی پور مراجعه کردند و ضمن بازرسی محل دختر او، فروزان یزدانی پور را نیز بازداشت کردند. خانم یزدانی‌پور نیز در اواخر اسفندماه با تودیع قرار از زندان اوین آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹، احمد یزدانی پور، شهروند ساکن تهران با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومان به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

احمد یزدانی پور روز جمعه ۲ اسفندماه ۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در خیابانی در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

یک روز پس از این بازداشت، ماموران امنیتی به منزل آقای یزدانی پور مراجعه کرده و ضمن بازرسی محل و ضبط وسایل شخصی از جمله کامپیوتر، تعدادی کتاب و دست‌نوشته‌های وی، دختر او، فروزان یزدانی پور، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات فرهنگی و رسانه دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران را نیز بازداشت کرده بودند.

فرزوان یزدانی پور، دختر وی پیشتر در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شده بود.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و جزییات اتهامات مطروحه علیه این پدر و دختر کماکان اطلاعی در دست نیست.

احمد یزدانی پور، فعال سیاسی در دهه شصت به دلیل فعالیت‌های مسالمت آمیز خود با تهدید اداره اطلاعات شهرستان دورود در میانه دهه هفتاد شغل خود را از دست داده بود. وی طی سال‌های اخیر به پژوهش بر روی قرآن و تاریخ ایران می‌پرداخت.

آقای یزدانی پور ۶۱ ساله و دارای سابقه بیماری ریوی است.

فروزان یزدانی پور، ۳۰ ساله و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته مطالعات فرهنگی و رسانه در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.