رسانه خبری پیامِ ایرانی

۷۰درصد مشکلات اصلی مملکت «مدیریت ناکارآمد و فاسد» است


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

محمود نبویان نماینده تهران در مجلس، گفته ‌است که مشکل اصلی ایران بحث تحریم‌ها نیست و اگر ۳۰درصد ناشی از تحریم باشد، ۷۰درصد به «مدیریت ناکارآمد و فاسد» برمی‌گردد.

به گزارش ایسنا، نبویان یکشنبه ۲۱فوریه تصریح کرد که «دغدغه اول نمایندگان رفع تحریم‌های ظالمانه است و هدف از طرح مجلس شورای اسلامی هم همین بوده ‌است اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که مشکل اصلی مملکت بحث تحریم‌ها نیست اگر ۳۰ درصد ناشی از تحریم باشد ۷۰ درصد به مدیریت ناکارآمد و فاسد برمی‌گردد».

نماینده تهران در مجلس شورا بابیان این‌که خروج از پروتکل الحاقی خروج از برجام نیست از حسن روحانی رئیس‌جمهوری و وزیر امور خارجه خواست به وعده‌های جو بایدن اعتماد نکنند.

از برجام چیزی عاید ملت نشد

محمود نبویان گفته که «روحانی و ظریف از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴مذاکره‌ای را آغاز کردند که تحریم‌ها برداشته شود، که تحریم‌ها برداشته نشد و این‌ها خودشان گفتند ما چیزی به دست نیاوردیم. متأسفانه در سال ۱۳۹۴ که به برجام رسیدیم هم چیزی عاید ملت نشد.»

بر اساس این گزارش تحریم‌ها ۴ نوع است؛ «تحریم‌های هفته‌ای، موشکی، حقوق بشری و منطقه‌ای» که در برجام بر اساس تعهد ایران قرار شد ۷۵ درصد تحریم‌ها بماند.

وی گفته‌است بحث روی ۲۵ درصد از تحریم‌ها بود که قرار بود تحریم‌های هسته‌ای برداشته شود که متأسفانه تعهد داده شد که حدود ۸۷٫۵ درصد تحریم‌ها در برجام بماند و بحث فقط روی ۱۲٫۵ درصد تحریم‌های بانکی و انرژی است که قرار شد این‌ها در برجام برداشته شود ولی آن‌ها شرط گذاشتند. شرط اول این بود که ایران تمام تعهداتش را انجام دهد.

بر اساس این گزارش این نماینده گفته‌ است که تعهدات ایران وحشتناک بود، در فردو تخته شد و رآکتور اراک بتن ریزی شد شرط دومی هم گذاشتند که آژانس باید راستی آزمایی کند و ما این دو را هم قبول کردیم و قرار شد این تحریم‌ها در ۲۷ دی‌ماه ۱۳۸۴ برداشته شود اما اوبامای دموکرات مطلقاً این تحریم‌ها را برنداشت و دونالد ترامپ تحریم‌ها را بیشتر کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.