رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | ارجاع پرونده جوانمیر مرادی به دادگاه انقلاب همزمان با صدور قرار منع تعقیب از بابت یک اتهام


خبرگزاری هرانا – قرار منع تعقیب جوانمیر مرادی، فعال کارگری اهل کرمانشاه از بابت یکی از دو اتهام انتسابی توسط بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه صادر شده و پرونده وی جهت رسیدگی به اتهام دیگر به دادگاه انقلاب کرمانشاه ارجاع شد. آقای مرادی روز یکشنبه ۱۴ دیماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در کرمانشاه بازداشت و حدود ده روز بعد با تودیع قرار وثیقه از زندان این شهر آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۴ اسفند ١٣٩٩، جوانمیر مرادی طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی از اتهام عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام تبرئه شد

همچنین بر اساس این ابلاغیه که توسط شعبه‌ی ۴ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه صادر شده، پرونده آقای مرادی جهت رسیدگی به اتهام تبلیغ علیه نظام به شعبه‌ی یک دادگاه انقلاب کرمانشاه ارجاع شد.

بر اساس این گزارش، مصادیق اتهام تبلیغ علیه نظام که به آقای مرادی نسبت داده شده‌اند، شامل بازنشر فراخوان بازنشستگان به تجمع برای ٢١ دی ٩٩، در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، جمع آوری کمک های خوراکی و بهداشتی برای کودکان کار و انتشار گزارش و تصاویر از شرایط کار و زندگی کودکان کار در کانال تلگرامی انجمن کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، اعتراض به اعدام نوید افکاری و روح الله زم، تهیه و انتشار پیام ویدئویی به مناسبت سالگرد کشته شدگان در اعتراضات آبان ٩٨ و انجام مصاحبه‌هایی در مورد وضعیت زندانیان سیاسی، اعتراضات و اعتصابات کارگری با رسانه‌های خارج از ایران هستند.

این فعال کارگری روز یکشنبه ۱۴ دی‌ماه، از سوی شخصی به صورت تلفنی برای انجام یک پروژه کاری در حومه کرمانشاه دعوت و پس از مراجعه به محل پروژه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. ماموران پس از بازداشت آقای مرادی، منزل وی را مورد تفتیش قرار دادند.

وی روز سه‌شنبه ۲۳ دی‌ماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه ٣٠٠ میلیون تومانی، از زندان دیزل آباد کرمانشاه آزاد شد و روز پنجشنبه ۲۵ دی امسال، با دریافت ابلاغیه ای بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام و عضویت در گروه‌های مخالف نظام به شعبه چهارم بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب کرمانشاه احضار شد و تفهیم اتهام شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.