رسانه خبری پیامِ ایرانی

ده‌ها هزار نفر از ساکنان ووهان مایل به ترک این شهر هستند | جهان | DW


در واپسین روزهای ماه دسامبر، نخستین مورد ابتلا به بیماری کرونا در شهر ووهان تایید شد. شیوع بیماری کرونا در شهر صنعتی ووهان با ۱۱ میلیون نفر جمعیت پس از آن شتاب گرفت.

دولت چین در واکنش به شیوع بیماری شهر ووهان و استان هوبئی را قرنطینه کرد و سفر به ووهان و خروج از این شهر پس از آن ممنوع شد.

در اواخر ماه مارس، دولت چین محدودیت‌های پیش‌بینی شده برای استان هوبئی را لغو کرد. حتی سفر به شهر ووهان برای ساکنان دیگر نقاط چین آزاد اعلام شد. اما خروج از ووهان همچنان ممنوع ماند.

دولت چین اعلام کرده بود که روز هشتم آوریل، همه‌ محدودیت‌های پیشبینی شده برای شهر ووهان و از جمله منع سفر به خارج از این شهر لغو خواهد شد.

بازگشت زندگی عادی به ووهان

ساکنان شهر صنعتی ووهان بیش  از ۷۰ روز از حق سفر به خارج از شهر محروم بودند. اکنون این محدودیت رسما از سوی دولت مرکزی چین لغو شده است.

پس از لغو ممنوعیت سفر به خارج از ووهان، هزاران نفر از ساکنان این شهر از همان نخستین ساعات بامدادی روز هشتم آوریل برای سفر به دیگر نقاط چین به ایستگاه قطار ووچانگ مراجعه کرده‌اند.

ساکنان ووهان، در انتظار سفر

ساکنان ووهان، در انتظار سفر

سایت وابسته به شبکه خبری “ان‌تی‌وی” در گزارشی که درباره لغو ممنوعیت سفر به خارج از ووهان منتشر کرده، اعلام کرده است که ظرف ساعات آینده ده‌ها هزار نفر از ساکنان ووهان این شهر را ترک خواهند کرد.

شی‌جین‌پینگ، رئیس جمهوری چین، چند روز پیش در سخنرانی خود به مناسبت مراسم سالانه گرامی‌داشت یاد مردگان، ساکنان شهر ووهان چین را قهرمان خوانده بود.

خبرگزاری‌ فرانسه نیز با انتشار گزارشی در همین رابطه از احتمال سفر ۵۵ هزار نفر از مردم ووهان در همان نخستین روز رفع ممنوعیت سفر خبر داده است.

صرف‌نظر از سفر با قطار، پروازهای فرودگاه ووهان نیز قرار است از روز هشتم آوریل به تدریج به حالت عادی بازگردد.

باید یادآور شد که پس از شیوع بیماری کرونا در شهر ووهان، این شهر از روز ۲۳ ژانویه به حالت قرنطینه در آمد. پس از آن، محدودیت‌های ناظر بر تردد به کل استان هوبئی گسترش یافت.

با رفع محدودیت سفر به خارج از ووهان، عملا همه محدودیت‌های پیشبینی شده برای این شهر و استان هوبئی لغو می‌شود. در همین ارتباط، دولت چین از بازگشت زندگی عادی به این شهر سخن گفته است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.