رسانه خبری پیامِ ایرانی

مدارس احتمالا تا پائیز آینده بازگشائی خواهند شدمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دانش آموزان حدود یک ماه است که اوقات خود را در خانه می گذرانند و با شیوع بیماری کرونا بیشتر مدارس در چهار گوشه جهان تعطیل شد‌ه‌اند، به ویژه در کشورهایی که بشدت با بحران کرونا روبرو شدند.

میلیون‌ها پدر و مادر بر خلاف پیش‌بینی کارشناسان که احتمال می‌دهند، تحصیل دانش آموزان تا اطلاع ثانوی از طرق مجازی یا تحصیل در خانه صور ت بگیرد، امیدوارند که در آینده نزدیک سال تحصیلی از سر گرفته شود، .

در همین راستا آنتونی فاوشی، مدیر انستیتوی ملی آلرژی و بیماری‌های واگیر دار در ایالات متحده آمریکا، احتمال داد که کشورش در پاییز آینده وضعیت خوبی داشته باشد تا بتواند روند آموزشی را از سر بگرید.

شایان ذکر است که این کارشناس آمریکایی، احتمال ظهور موج دوم ویروس کرونا در پاییز آینده را مطرح کرده بود.

انتظار بهبود اوضاع

این پزشک ارشد که متخصص بیماری های واگیر دار است، عصر سه شنبه ۷ آوریل،در کنفرانس مطبوعاتی روزانه کاخ سفید در مورد تحولات مربوط به این ویروس، تاکید کرد که این کشور در ارتباط با بازگشایی مدارس در ابتدای سال تحصیلی آینده در « وضعیت خوبی» قرار دارد. وی افزود: «پیش بینی قطعی یا دقیق در کار نیست اما به نظرم ما شرایط خوبی خواهیم داشت و تا پاییز ، احتمالا زمان لازم سپری شده تا بتوانیم اجازه بازگشائی مدارس را بدهیم.»

وی همچنین پیش بینی کرد که این کشور موفق شده باشد، اپیدمی کرونا را تا آن زمان محصور کند اما درعین حال بر لزوم اتخاذ پاره ای تدابیر برای جلوگیری از ظهور مجدد و گسترده ویروس، تاکید ورزید.

فاوشی گفت: «در مرحله آینده وضعیت متفاوت خواهد بود، زیرا این ویروس از میان نخواهد رفت.تا آن زمان (یعنی پاییز) ، آزمایش پاد تن های جدید باید در دسترس باشند که می توانند تشخیص دهند، سیستم ایمنی بدن افرادی که قطعا مبتلا شده اند، از مصونیت لازم برخوردار شده اند.این پاد تن ها تا آن زمان بشکل گسترده توزیع خواهند شد و کار تصمیم گیری را آسان خواهد کرد.

این درحالی است که براساس داده های منتشر شده از سوی دانشگاه جان هاپکینز در سه شنبه شب ۷ اوریل، ایالات متحده روزانه بدترین آمار تلفات ناشی از کرونا را به ثبت می رساند تا جائی که طی ۲۴ ساعت گذشته، در حدود دو هزار نفر در اثر کووید ۱۹ جان باختند که بالاترین شمار مرگ و میر روزانه ثبت شده در جهان از زمان ظهور اپیدمی کووید ۱۹ ، به شمار می آید.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.