خبرگزاری هرانا | مصدومیت ۳ محیط بان در درگیری با شکارچیان در شوشتر

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – درگیری متخلفان صید و شکار با محیط بانان در شوشتر، به مصدومیت فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان، رییس اداره محیط زیست شوشتر و یک محیط بان دیگر انجامید. در پی این درگیری محیط بانان دچار آسیب دیدگی جدی از ناحیه سر و کمر شده و جهت طی کردن مراحل درمانی به بیمارستان منتقل شدند. ۴ تن از متخلفان نیز تاکنون بازداشت و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، درگیری متخلفان صید و شکار با محیط بانان در شوشتر، به مصدومیت فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان، رییس اداره محیط زیست شوشتر و یک محیط بان دیگر انجامید.

حسن آقاشیرمحمدی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان ضمن اعلام این خبر گفت: “بر اساس گزارش‌های رسیده درخصوص شکار و صید غیر مجاز در یکی از مناطق شهرستان شوشتر و به منظور برخورد با این متخلفین غیرمجاز که با استفاده از دستگاه الکترو شوکر اقدام به صید ماهی نموده بودند، در منطقه حضور یافته و در تعقیب و گریز موفق به دستگیری راننده خودرو و یکی نفر از متخلفین به همراه دستگاه الکتروشوکر و ادوات شکار و صید شدیم، که با مقاومت و تمرد متهمین و حمله گروهی از سوی شکارچیان و صیادان در منطقه قرار گرفتیم و در این درگیری بهروز نجاتی، رئیس اداره شهرستان شوشتر به همراه اسماعیل زارع، محیطبان شهرستان با ضربات چاقو از ناحیه سر و کمر زخمی شدند”.

وی افزود: “در این درگیری خود وی به همراه دو محیط بان دیگر نیز از ناحیه دست، سر و کمر مورد اثبات سنگ و چوب قرار گرفتند و دچار آسیب دیدگی شده‌اند که بلافاصله مجروحین به بیمارستان شوشتر منتقل شدند و بعد از انجام مداوا خوشبختانه حال عمومی همه آن‌ها خوب گزارش شده است”.

آقاشیرمحمدی ادامه داد: “با کمک نیروی انتظامی و همراهی یگان حفاظت محیط زیست استان موفق شدیم ۴ نفر از این متخلفین که در این درگیری شرکت داشتند را بازداشت کنیم و ۴ نفر دیگر هم شناسایی و تلاش برای دستگیری سایر آنان نیز همچنان ادامه دارد”.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان تصریح کرد: “در این عملیات ادوات متخلفین از قبیل دستگاه الکتروشوکر به همراه موتور قایق، دو عدد باتری و تعداد ماهی کشف و ضبط شد و متهمان نیز به مراجع قضایی معرفی شدند”.

صید با برق یکی از روش‌های غیر اخلاقی و آسیب رسان به محیط زیست است که در این روش بسیاری از آبزیان مناطق از بین می‌روند و آسیب زیادی به اکوسیستم منطقه وارد می‌شود.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *