رسانه خبری پیامِ ایرانی

مرگ بیش از ۷۰۰ نفر بر اثر مسمومیت با الکل در کمتر از دو ماهمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

در پی شیوع ویروس کرونا و به دنبال آن افزایش مصرف ترکیبات الکلی در ایران؛ طی ماه‌های اسفند و فروردین بیش از ۷۰۰ نفر بر اثر مسمومیت با الکل جان خود را از دست داده‌اند.

بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی ایران از ابتدای اسفند ماه سال ۱۳۹۸ تا ۱۹ فروردین ماه سال جاری ۷۲۸ نفر به دلیل مسمومیت ناشی از مصرف الکل به این سازمان ارجاع شده اند،

خبرگزاری کار ایران «ایلنا» روز چهارشنبه ۸ آوریل ۲۰۲۰، در گزارشی نوشت «مطابق بررسی‌های صورت گرفته از ۴۷۱ نفر مرگ قطعی بر اثر مصرف الکل در کشور که اکثریت آن در اثر مصرف متانول بوده است، ۴۲۲ نفر مرد و ۴۹ نفر زن بودند. همچنین از میان ۲۵۷ مورد تحت بررسی، ۲۰۵ نفر مرد و ۵۲ نفر زن بوده‌اند.»

بر اساس این گزارش تنها در پنج استان خراسان شمالی و جنوبی، لرستان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد، مرگ بر اثر مصرف ترکیبات الکلی در دو ماهه اسفند ۹۸ و فروردین سال جاری ثبت نشده است.

در پایان این گزارش آماده است «بیشترین تعداد ارجاعات نیز مربوط به استان تهران با ۱۹۲ مورد بوده؛ همچنین سن درگذشتگان ناشی از مسمومیت با الکل در دو ماهه اخیر بین ۱۴ تا ۷۸ سال بوده است.»

آمار تلفات ناشی از مصرف الکل در مدت مشابه سال قبل (اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸) در ایران ۶۶ نفر بوده است.

گفتنی است شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش نگرانی‌ها از گسترش این بیماری، با این ذهنیت که نوشیدن الکل باعث حفظ جان آن‌ها از کرونا می‌شود؛ برخی افراد برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری به نوشیدن الکل روی آورده‌اند. اما مصرف الکل تقلبی باعث جان‌باختن تعدادی از افراد در شهرهای مختلف ایران شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Playster audiobook and e-book subscription debuts in the USدانلود موزیک ویدئو امیرعلی آشوری به نام دل دیوونهMaccusouth cinema مرد روز معجم اللغة العربية المعاصرةcote d ivoire algerie 4 1 The World of Psychology organic bug spray for basil plantsvejle bibliotek دانلود آهنگ حسین مختاری به نام با تودانلود آهنگ علی احمدی به نام دلقک تنهاhttps://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Distribution&oldid=1092273954blågårds plads rasmus paludan دانلود آهنگ سعید شریعت به نام پرستش