رسانه خبری پیامِ ایرانی

نماینده تهران: استیضاح نشد؛ حق سوال را نگیرید۳۳ دقیقه

احمد مازنی، نماینده تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خواستار احضار وزیر کشور به کمیسیون شوراها و طرح سوال او در خصوص حوادث آبان ۹۸ شد.

احمد مازنی نماینده تهران، در جریان حوادث آبان ۹۸ که به اعتراضات مردمی به گران شدن قیمت بنزین و برخورد خشن نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی همراه شد، با طرح سوالی از رحمانی فضلی وزیر کشور خواستار پاسخگویی رییس شورای تامین کشور شد. این سوال پس از اعلام وصول توسط هیات رییسه مجلس به کمیسیون شوراها و امور داخلی ارجاع شد.

احمد مازنی پس از پایان یافتن تعطیلات و آغاز به کار مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۹۹، طی نامه‌ای به ریاست کمیسیون شوراها و امور داخلی، خواهان در اولویت قرار گرفتن سوال خود از وزیر کشور شده و نوشته: «اینجانب و بسیاری از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و نیز افکار عمومی در مورد حوادث آبان ماه ۱۳۹۸ پرسش‌های داریم که متاسفانه تاکنون پاسخ  داده نشده و عدم اقناع مردم و نمایندگان موجب کاهش سرمایه اجتماعی و سلب اعتماد نسبت به حاکمیت خواهد شد و از آن جا که به هر دلیل امکان طرح استیضاح از وزیر محترم کشور میسر نشد، خواهشمند است نسبت به طرح سوال اینجانب از وزیر کشور در زمینه حوادث آبان ماه در کمیسیون اقدام عاجل مبذول فرمایید.»

در پی برخورد خشونت آمیز با مردم معترض به وضعیت گرانی و معیشتی، جمعی از نمایندگان با امضای طرح استیضاح رحمانی فضلی، در پی پاسخگویی وزیر و برکناری احتمالی او بودند ولی رهبر ایران با اعلام اینکه مطرح شدن طرح استیضاح به صلاح نیست مانع از استیضاح وزیر کشور شد. علی مطهری دیگر نماینده تهران پیش از این با بیان اینکه مقام رهبری به دلیل در پیش بودن انتخابات با استیضاح وزیر کشور مخالف است، گفته بود: استیضاح به تعویق افتاده ولی به قوت خود باقی است.

مطهری معتقد است وزیر کشور به عنوان مجری تصمیم شورای هماهنگی سران قوا درباره مدیریت مصرف سوخت، به خاطر فراهم نکردن مقدمات و تمهیدات لازم برای اجرای این تصمیم، زمینه خسارات مالی و تلفات جانی قابل توجه را ایجاد کرده و به نظام جمهوری اسلامی ضربه وارد کرده‌است و باید بیاید و به نمایندگان مردم بابت این اشتباه بزرگش پاسخ بدهد.

با طرح سوال احمد مازنی از رحمانی فضلی وزیر کشور و طرح مجدد موضوع برخورد خشونت آمیز با تجمعات اعتراضی، این احتمال وجود دارد که در آخرین روزهای مجلس دهم، بار دیگر مساله استیضاح وزیر کشور مطرح شود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

rarible آموزش دانلود آهنگ بهنام خزایی به نام غروب ساحلShayan Eshraghiدانلود آهنگ شاهین سندیانی به نام دلبر978-0-520-25005-5Leopard seal (H. leptonyx)odder gymnasium حمیدرضا گلشنHolliday junctioncapital of italy دانلود آهنگ امیر سینکی به نام پاییز/ˈkruːθ/2.5Other philosophersامیر تتلو