خبرگزاری هرانا | افزایش فشارها بر ناهید خداجو جهت اجرای حکم حبس


خبرگزاری هرانا – با فشار نهادهای امنیتی و قضایی جهت اجرای حکم حبس ناهید خداجو عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، حساب بانکی وی که حقوق بازنشستگی اش به آن واریز می‌شود، مسدود شد. ماه گذشته نیز آخرین اخطار برای وثیقه‌گذار این فعال کارگری مبنی بر ضبط وثیقه تودیع شده، توسط قوه قضاییه ارسال شده است. این در حالی است که خانم خداجو به خاطر شرایط بحرانی کرونا در زندانها از مراجعه به زندان خودداری می‌کند. ناهید خداجو پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس تعزیری محکوم و حکم صادره در دادگاه تجدید نظر عینا تایید شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، با فشار نهادهای امنیتی و قضایی حساب بانکی ناهید خداجو عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران مسدود شد. ماه گذشته نیز آخرین اخطار برای وثیقه‌گذار این فعال کارگری مبنی بر ضبط وثیقه تودیع شده، توسط قوه قضاییه ارسال شده است.

افزایش فشارها بر خانم خداجو به جهت اجرای حکم ۶ سال حبس وی صورت گرفته است.

این در حالی است که این فعال کارگری به خاطر شرایط بحرانی کرونا در زندانها از مراجعه به زندان خودداری می‌کند.

خانم خداجو در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، همزمان با روز جهانی کارگر در مقابل ساختمان مجلس بازداشت و مورخ ۱۳ خردادماه ۹۸ با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

سپس این شهروند مورخ ۱۰ مردادماه ۹۸، از بابت اتهامات اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت کشور و اخلال در نظم و آسایش عمومی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران محاکمه و در نهایت به ۶ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. حکم صادره در دادگاه تجدیدنظر بدون حضور وی و وکیلش عینا تایید شد.

در نهایت ناهید خداجو در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹، جهت تحمل دوران محکومیت خود به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین احضار شد.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *