خبرگزاری هرانا | گزارشی از آخرین وضعیت نادر عرب زاده در زندان تهران بزرگ


خبرگزاری هرانا – نادر عرب زاده، زندانی سیاسی از مهرماه امسال دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. آقای عرب زاده در تاریخ ۲۲ بهمن‌ماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ۱۷ روز بعد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد. این شهروند نهایتا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این محکومیت در مرحله تجدیدنظر به ۲ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق تقلیل یافت که از این حکم با اعمال ماده  ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق قابل اجرا است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نادر عرب زاده، زندانی سیاسی از مهرماه امسال دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند.

آقای عرب زاده در تاریخ ۲۲ بهمن‌ماه ۹۶ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از یک هفته به بند ۴ زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ ۸ اسفندماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۲۷۵ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

این شهروند در تاریخ ۱۲ تیرماه ۹۷ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی” به ۶ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.

نهایتا پس از اعتراض به رای، اتهامات آقای عرب زاده به “تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی” تغییر یافت و به ۲ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۱ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق برای او قابل اجرا است.

آقای عرب زاده در تاریخ ۵ مهرماه امسال جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و راهی زندان تهران بزرگ شد. وی هم اکنون در سالن ۹ تیپ ۲ زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *