رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | گزارشی از آخرین وضعیت رضا علیدوست در زندان تهران بزرگ


خبرگزاری هرانا – رضا علیدوست، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند. آقای علیدوست در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری توسط ماموران پلیس امنیت بازداشت و یک روز بعد به زندان تهران بزرگ منتقل شد. این شهروند توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری قابل اجرا محکوم شد که پس از تسلیم به رای، این حکم به ۴ سال و ۲ ماه زندان کاهش پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا علیدوست، زندانی سیاسی و یکی از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری آبان ۹۸ دوران محکومیت خود را در زندان تهران بزرگ سپری می‌کند.

آقای علیدوست در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۸ و در جریان اعتراضات سراسری توسط ماموران پلیس امنیت بازداشت به بازداشتگاه پلیس امنیت گیشا و یک روز بعد به زندان تهران بزرگ منتقل شد. علیرغم صدور قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی پس از تفهیم اتهام، به دلیل عدم توانایی در تامین آن از آزادی موقت محروم شد.

رضا علیدوست در تاریخ ۲۱ بهمن‌ماه ۹۸ توسط شعبه ۲۴ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد از بابت اتهام اجتماع تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد. او همچنین در بخش دیگر پرونده با اتهام سرقت ۳ گونی برنج از فروشگاه جانبو نیز محاکمه و به حبس محکوم شد که با ادغام این دو پرونده، پس از تسلیم به رای و با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۴ سال و ۲ ماه زندان از بابت اتهام نخست برای او قابل اجرا است.

حکم قطعی محکومیت این زندانی در تاریخ ۳۰ مردادماه امسال به او ابلاغ شده است.

پیشتر احمدرضا حائری، فعال سیاسی از محکومیت دو شهروند با شکایت خصوصی فروشگاه جانبو “یکی به خاطر دو گونی ۵ کیلویی برنج و دیگری به خاطر چند شانه تخم‌مرغ” خبر داده بود.

رضا علیدوست، حدودا ۲۵ ساله است. وی که پیش از بازداشت به کارگری اشتغال داشت، هم اکنون در سالن ۹ تیپ ۲ زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

لازم به اشاره است اعتراضات آبان ماه، به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز جمعه ۲۴ آبان ماه ۹۸ با اعلام افزایش بی سابقه قیمت بنزین در ده‌ها شهر ایران با حضور بی سابقه معترضین در خیابان‌ها آغاز شد و برای چند روز ادامه یافت. محمد جواد کولیوند، نماینده مردم کرج در مجلس گفت این اعتراضات در ۷۱۹ نقطه از کشور رخ داد. سید حسین نقوی حسینی سخنگوی وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، آمار بازداشتی های اعتراضات این اعتراضات را حدود ۷ هزار نفر اعلام کرد. بر اساس گزارشات نهادهای مدافع حقوق بشر صدها تن نیز در پی این اعتراضات خونین جان باختند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.