رسانه خبری پیامِ ایرانی

مشت محکم یک میلیارد یورویی!۱ hour, 3 minutes

بالاخره مقام معظم رهبری بعد از یازده روز استخاره به برداشت یک میلیارد یورو از صندوق ذخیره ارزی برای مقابله با بحران کرونا در کشور رضایت دادند.  برای اینکه بدانید این رقم چقدر بزرگ است کافی ست بدانید که فتح الفتوح جمهوری اسلامی در «تلکه کردن» کشورهای غربی از طریق گروگانگیری شهروندان دو تابعیتی، چیزی حدود یک و نیم میلیارد یورو بوده است. تردیدهای مقام معظم رهبری برای اختصاص این بودجه برای مبارزه با چیزی که از همان روز اول فرمودند "مساله مهمی نیست" با توجه به بزرگ بودن این رقم قابل درک است. اما هرچه بود در نهایت رهبری با حکم حکومتی اجازه برداشت این مبلغ از صندوق ذخیره ارزی را صادر فرمودند.  

دوستداران نظام و انقلاب از اختصاص این رقم در جهت مبارزه با کرونا به هیچ وجه نگرانی نباید داشته باشند. چرا که این مخارج برای رهبری از این جیب به آن جیب است و مطمئن باشند این پول در نهایت صرف تقویت جبهه انقلاب و مبارزه با آمریکا و اسرائیل و ایادی داخلی شان خواهد شد. براساس گزارشهای رسیده همین الان چاله این یک میلیارد یورو در نهادهای انقلابی و ارزشی کنده شده است. ما از طریق منابع خود در ستاد بحران موفق شدیم که ردیفهای بودجه اختصاص داده شده برای هزینه کردن این یک میلیارد یورو را به دست بیاوریم.

اول : ستاد اجرایی فرمان امام
این ستاد همزمان با درخواست آقای روحانی برای برداشت یک میلیارد یورو از صندوق ذخیره ارزی، آمادگی صد در صد خود را برای مبارزه با کرونا اعلام نمود. دو روز پیش نیز این ستاد از تشکیل گروههای جهادی خبر داد و اعلام شد که قرار است کارگاههای تولید ماسک و مواد ضد عفونی کننده راه اندازی شود. نظر به اهمیت و جایگاه حضرت امام تقریبا یک سوم این بودجه یعنی مبلغ سیصد میلیون یورو در اختیار این ستاد یعنی ستاد اجرایی فرمان امام قرار می‌گیرد که دیگر با این رقم هر گلی بزنند به سر خودشان زده اند.

دوم: سازمان بسیج مستضعفین:
فرمانده بسیج هم چند روز پیش اعلام کرد که بسیج از همه ظرفیتهای خود برای مقابله با کرونا استفاده خواهد کرد. تشکیل گردانهای جهادی، ایجاد ایست بازرسی، راهی کردن بسیجیان با مخازن آب و وایتکس به خیابان، ایجاد ایستگاههای صلواتی توزیع روغن بنفشه و مهمتر از همه کارهای فرهنگی برای آشنا کردن مردم با فتنه کرونا و مقوله جنگ بیولوژیک، همه و همه خرج دارد. حدود سیصد میلیون یورو هم اینجا به سازمان بسیج و بسیجیان جان بر کف اختصاص داده شده است.

سوم: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سپاه عزیز ما از همان لحظات نخست ورود کرونا به کشور در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار داشت. البته گفتن از حضور در خط مقدم برای این عزیزان کم لطفی ست چرا که سپاه نشان داده اصولا به خطوط فرضی اهمیتی نمی‌دهد و هرکجا نیاز باشد ورای هر خط  و خطوطی حاضر به جانفشانی ست. فرمانده سپاه چند روز پیش اعلام کرد برای مقابله با کرونا «آرایش جنگی» گرفته است. البته آرایش جنگی هیچ ربطی به آرایشهای معمول و مالیدن سرخاب سفیداب ندارد… آرایش جنگی یک آرایش بسیار پرهزینه است. سپاه در ابتدا درخواست کرده بود کل مبلغ یک میلیارد یورو برای این امر خطیر در اختیارش قرار داده شود، اما در نهایت با مذاکرات قانع شد که با یک آرایش ملو به جای آرایش سنگین، سر و ته ماجرا را هم بیاورد که برای این کار سیصد میلیون یورو در اختیارش قرار خواه گرفت.

یک حساب و کتاب نشان می‌دهد که از کل مبلغ تا اینجا تنها صد میلیون یورو باقی مانده است. این در حالی ست که بسیاری از نهادها و سازمانها از «ستاد امر به معروف و نهی از منکر» و «ستاد برگزاری نماز جمعه» گرفته تا «مجمع تقریب مذاهب» و «بنیاد دعبل خزایی» که برای مبارزه با کرونا لحظه شماری می‌کنند، هنوز بودجه ای بهشان اختصاص داده نشده است. اما این صد میلیون یورو به این نهادها و سازمانها تعلق نخواهد گرفت. این صد میلیون مستقیما در اختیار وزارت بهداشت قرار داده خواهد شد. وزارت بهداشت تعهد باید بدهد که با استفاده از این مبلغ هرچه سریع تر اقدام به تقویت بخشهای حراستی بیمارستانها و مراکز درمانی نموده و در هماهنگی با سازمان پزشکی قانونی تمامی درزهای نشت اطلاعات مبتلایان و آمار مرگ و میر را بتن ریزی و مسدود نماید.

امید است که با اختصاص این رقم و مدیریت انقلابی و جهادی مسئولین، بار دیگر بتوانیم مشت محکمی بر دهان کرونا و آمریکا و اسرائیل و انگلیس خبیث زده و با به حداقل رساندن آمارها دنیا را از عملکرد خود مبهوت و حیرت زده نماییم.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.