در صورت رای «کمیسیون ماده ۱۰۰» به ضرر فردی که طی ساخت ساختمان تذکری از شهرداری دریافت نکرده ‌است چه باید کرد؟<![CDATA[7 ساعت،۳۷ دقیقه

سلام و خسته نباشید؛
ما یک زمینی در شهرستان داشتیم که سه سال پیش شروع کردیم به ساخت آن. تقریبا هشت ماه پیش تمام شد اما شهرداری حکم قلع و قمع داد. می‌گوید یک طبقه اضافه و همین‌طور بیشتر از متراژی که قرار بود، ساخته‌ایم. این در حالی است که در هیچ یک از مراحل به ما تذکری داده نشد. گرچه فکر می‌کردیم اگر هم تخلف داشته باشیم، جریمه می‌دهیم و موضوع حل می‌شود. این وسط یک نفر از دوستان هم گفته بود نگران نباشید، در شهرداری آشنا دارم و با پول خرج کردن، آن را حل می‌کنیم. اما «کمیسیون ماده ۱۰۰» به ضرر ما رای داده است. الان چه کار باید بکنیم؟ آیا از این دوست‌مان که وعده و وعید دروغ به ما داد و حتی قبل از این‌که برود کمیسیون، مقداری پول هم از ما گرفت، می‌توانیم شکایت کنیم؟

با سلام؛
شما هم اکنون یک راه دارید و آن هم اعتراض به رای کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری در دیوان عدالت اداری است. شما باید دادخواستی تنظیم کنید و مدارک مربوط به این‌که هیچ تذکری نگرفته‌اید و یا این‌که در منطقه همه ساختمان‌ها از لحاظ طبقه و متراژ همانند ساختمان شما هستند را ضمیمه دادخواست کنید. معمولا حکم قلع و قمع اجرا نمی‌شود. اما اگر دیوان هم رای کمیسیون را تایید کرد، شهرداری می‌تواند بنا را تخریب کند. در مورد سوال دیگرتان عرض شود این امکان وجود دارد که به اتهام کلاه‌برداری از ایشان شکایت کنید. البته باید ثابت شود که او قصد کلاه‌برداری داشته است و شما باید بتوانید پرداخت پول به وی را ثابت کنید. اگر مبلغی که داده‌اید، کم باشد و یا آن مبلغ را برگرداند، شاید محکوم کردنش سخت باشد. اما نمی‌توانید مسوولیت قلع و قمع را هم به او نسبت دهید و از این جهت خسارت بگیرید.
موفق باشید.

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *