رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رخساره قنبری، نوکیش مسیحی به مرخصی اعزام شد


خبرگزاری هرانا – رخساره (ماهرخ) قنبری، نوکیش مسیحی محبوس در زندان کچویی کرج به مرخصی اعزام شد. او در مهرماه ۹۸ جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود راهی این زندان شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از محبت نیوز، رخساره قنبری نوکیش مسیحی محبوس در زندان کچوئی کرج به مرخصی اعزام شد.

وی در تیر ماه ۹۸ به اتهام “تبلیغ علیه نظام با تبلیغ مسیحیت از طریق تغییر مذهب اسلام به مسیحیت”‌ و “حضور در کلیساهای خانگی”‌ بازداشت و توسط دادگاهی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به ۱ سال حبس تعزیری محکوم و در مهرماه همان سال جهت تحمل دوران محکومیت خود راهی زندان کچویی کرج شد.

این نوکیش مسیحی ۶۱ ساله برای اولین بار در زمستان ۹۷ به همراه سه زن نوکیش مسیحی دیگر طی مراسم مذهبی در منزل شخصی خویش با هجوم ماموران انتظامی بازداشت و پس از ۱۰ روز بازجویی با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

علیرغم اینکه طبق قانون مسیحیان به عنوان یک اقلیت دینی به رسمیت شناخته می‌شوند، با این حال دستگاه‌های امنیتی مسئله‌ی گرویدن مسلمانان به مسیحیت را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند و برخورد قهرآمیزی با فعالان این عرصه دارند.

برخورد با نوکیشان مسیحی در ایران در حالی صورت می گیرد که طبق ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۸ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هر شخصی حق دارد از آزادی دین و تغییر دین با اعتقاد و همچنین آزادی اظهار آن به طور فردی یا جمعی و به طور علنی یا در خفا برخوردار باشد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.