گواهی فوت ۹ خدمه کشتی سانچی باطل اعلام شد<![CDATA[0 دقیقه

استان‌وایر-  شعبه ۱۱۵ دادگاه عمومی حقوقی مجتمع شهید باهنر تهران گواهی فوت ۹ خدمه نفتکش  سانچی را باطل کرده و صدور آن توسط سازمان ثبت احوال را خلاف قانون دانسته است.

روزنامه شرق روز شنبه ۹ اسفند با اعلام این خبر نوشت که دادگاه دلایل شرکت ملی نفت‌کش ایران، سازمان ثبت‌احوال کل کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای فوت این افراد را مردود اعلام کرده است.

ابطال گواهی فوت این ۹ خدمه کشتی سانچی در پی درخواست اعضای خانواده آن‌ها صورت گرفت. این خانواده‌ها از دادگاه خواسته بودند که این افراد  مفقودالاثر اعلام شوند. 

به نوشته روزنامه شرق، خانواده این ۹ خدمه کشتی سانچی معتقدند که آن‌ها زنده هستند و دلیلی برای تائید مرگ آنها وجود ندارد.

دلیل این خانواده‌ها برای احتمال زنده بودن آنان بیش از هزارو ۲۰۰ تماسی است که فرد تماس‌گیرنده  از شرق آسیا «اسم خصوصی یا مستعار خانواده‌ها را بیان کرده و می‌گفت فرد ایرانی‌تباری این شماره‌ها را به آنها داده و درخواست کرده به صاحب شماره‌ها اطلاع دهند که ما زنده‌ایم». 

نفتکش سانچی در ژانویه ۲۰۱۸ در برخورد با یک کشتی چینی در نزدیکی سواحل شانگهای چین آتش گرفت و پس از ۹ روز سوختن غرق شد.

یک هفته بعد از تصادف و آتش‌سوزی، مقام‌های ایرانی اعلام کردند که همه کارکنان و خدمه این نفتکش جان خود را از دست داده‌ا‌ند و کشتی به طور کامل غرق شده است.

این کشتی ۳۲ خدمه داشت، ۳۰ ایرانی و ۲ شهروند بنگلادش. جسد سه نفر از این افراد تا به امروز پیدا شده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *