هوای تازه در رهبری حزب چپ آلمان: دو زن در رأس حزب | آلمان | DWحزب چپ‌های آلمان در آخرین انتخابات سراسری این نیروی سیاسی که به صورت آنلاین صورت گرفت، دو زن را در رأس حزب قرار داد: ژانین ویسلر و سوزانه هنیگ ولزوف. 

ژانین ویسلر پیش از این در فراکسیون حزب چپ در پارلمان ایالتی هسن عضویت داشته و سوازنه هنیگ ولزوف رئیس ایالت تورینگن بوده است. دو عضو برگزیده رهبری حزب را به پیکار قاطعانه فراخواندند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

کاتیا کیپینگ و برند ریکسینگر از سال ۲۰۱۲ تاکنون رهبری حزب را به عهده داشتند. از ژوئن ۲۰۲۰ تاکنون انتخابات داخلی حزب چپ‌ها دو بار به علت گسترش پاندمی کرونا به تأخیر افتاده بود.

خانم ویسلر در سخنرانی خود مبارزه با فقر و بی‌عدالتی را وظیفه اصلی حزب چپ دانست و تأکید نمود: «سرمایه نباید پایان تاریخ باشد».

خانم هنیگ ولزوف نیز در سخنرانی پیکارجویانه خود بر عزم حزب بر “طرد احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی از دولت فدرال” تأکید کرد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

هر دو رهبر حزب بر عزم رشد و پیشرفت در جامعه آلمان و بالا بردن نفوذ حزب تأکید کردند. حزب هم‌اکنون حدود ۷ تا ۸ درصد آرای مردم را در اختیار دارد.

وظیفه اصلی رهبری حزب چپ‌ها در حال حاضر جمع آوردن گرایش‌های بسیار متفاوت در حزب است. در بدنه حزب در مسائلی مانند بحران پناهجویی و سیاست ائتلافی با نیروهای دیگر اختلاف نظر جدی وجود دارد.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *