زینال تنهایی فعال مدنی آذربایجانی به پرداخت جزای نقدی محکوم شد<![CDATA[4 ساعت،۵۲ دقیقه

استان‌وایر- زینال تنهایی فعال مدنی آذربایجانی ساکن تبریز توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ۳ میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

این حکم توسط شعبه سوم دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی فتح نژاد صادر و به صورت شفاهی به آقای اصغر محمدی وکیل آقای تنهایی ابلاغ شده است.

بر اساس اعلام دفتر شعبه مذکور آقای تنهایی از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۳ میلیون تومان جزای نقدی بدل از سه ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

این فعال آذربایجانی ۱۳ مهر ماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای امنیتی بدون ارائه حکم بازداشت و دستور قضائی  دستگیر شد.

در حین دستگیری ماموران امنیتی با تفتیش  منزل و لوازم شخصی سایر خانواده از جمله موبایل همسر وی را نیز ضبط کرده بودند و در نهایت با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی موقتا آزاد شد.

گفتنی است علی خیرجو دیگر فعال مدنی آذربایجانی نیز در صحفه ای اینستاگرامی شخصی خود اطلاع داده است که شعبه دهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان اردبیل با صدور ابلاغیه‌‌ای از این فعال مدنی اردبیلی خواسته است حداکثر ظرف ۵ روز با امکان داشتن وکیل جهت اخذ توضیح در اداره اطلاعات این شهر حضور بعمل رساند.

شعبه ۱۰۰ دادگاه کیفری اردبیل آذرماه امسال علی خیرجو را که در جریان جنگ قره‌باغ توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی یازداشت شده بود را به اتهام "مشارکت در اخلال در نظم عمومی از طریق ایجاد هیاهو و جنجال" به ۴ ماه حبس تعزیری و ۲۰ ضربه شلاق محکوم کرده بود.

در تیرماه سال جاری نیز پس از انتشار فراخوانی در شبکه‌های اجتماعی در حمایت از جمهوری آذربایجان و اعتراض به سیاست‌های جمهوری اسلامی و روسیه در حمایت از ارمنستان، در جریان تجمعات اعتراضی جمعی از فعالین مدنی در شهرهای مختلف آذربایجان بازداشت شدند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *