وام یک‌میلیون تومانی با سود ۱۲درصد

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دولت ایران در راستای کمک به مردم در روزهای کرونایی حاکم بر این کشور، تصمیم دارد وام یک میلیون تومانی با نرخ سود ۱۲ درصد به خانوارهای یارانه‌بگیر بدهد.

رئیس‌کل بانک مرکزی ایران در تشریح جزئیات وام یک‌میلیون‌تومانی به خانوارهای یارانه‌بگیر گفت که این وام به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه با تنفس ۴ ماهه پرداخت می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ عبدالناصر همتی روز دوشنبه ۶ آوریل در یادداشت اینستاگرامی ضمن تشریح جزئیات برخی سیاست‌های کرونایی دولت اعلام کرد: «بانک مرکزی از طریق کاهش ۲۵۰هزار میلیارد ریالی ذخیره قانونی بانکها و با همراهی بانکها امکان تأمین اعتبار ۷۵۰هزار میلیارد ریالی با نرخ ۱۲ را فراهم ساخته است.»

او همچنین در خصوص جزئیات وام یک میلیون تومانی به خانوارهای یارانه‌بگیر گفت: «پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اعطای وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به ۲۳میلیون خانوار یارانه‌بگیر با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ماهه با تنفس ۴ماهه به‌تصویب ستاد اقتصادی دولت رسید که در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.»

در همین رابطه وب‌سایت «عصر ایران» در گزارسی انتقادی نوشت «قاعدتا اگر دلار ۱۵ هزار تومان نبود و قیمت‌ها سر به فلک نمی‌گذاشت و کرونا می‌آمد، این یک میلیون، عدد قابل تاملی بود اما الان یک میلیون تومان بیشتر شبیه به یک شوخی است تا کمک مالی.»

عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع مجلس نیز گفت«اگر همین یک میلیون تومان را به بچه رییس بانک مرکزی بدهند قهر می‌کند.»

عصر ایران در ادامه تصریح کرد «حالا ما تصور می‌کنیم که این یک میلیون دردی از دردهای مردم را دوا می‌کند. دست دولت محترم درد نکند اما واقعا امکان نداشت به این وام‌ها سود تعلق نگیرد؟ امکان نداشت این وام‌ها قرض الحسنه باشند؟ چه می‌شد ما هم در این کشور طعم وام بدون سود را می‌چشیدیم. می‌دیدم مردمان دیگر کشورها که بدون سود یا با سود بسیار کم وام می‌گیرند، چه حالی دارند. کسی نمی‌گوید، دولت پول بلاعوض به مردم بدهد. نه، این حرف ما نیست. دولت به مردم کمک کند بدون دریافت سود. یک میلیون وام داده است، یک میلیون پس بگیرد. واقعا این انتظار زیادی است؟»

این وب‌سایت خبری در پایان نوشت «البته چندان هم نباید قدرنشناس باشیم. همین که از مردم ضامن نخواسته‌اند باید خدا را شکر کنیم و گرنه الان بخشی از مردم به دنبال دو ضامن کارمند برای گرفتن وام یک میلیونی بودند!!!»

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *