پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران ممنوع شد | ایران | DWسازمان هواپیمایی کشوری از ممنوعیت پرواز از مبدا و مقصد ۳۲ کشور به ایران بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا خبر داده است.

بنا به گزارش خبرگزاری‌های ایران، محمد حسن ذیبخش، سخنگوی هواپیمایی کشوری، منع پروازها از مبدأ و مقصد ۳۲ کشور بر اساس مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و با هدف اقدامی پیشگیرانه در جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور صورت گرفته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

کشورهای “با شرایط ویژه” که مسافرت مستقیم یا غیرمستقیم از آنها به مقصد ایران منع شده است، عبارتند از: انگلستان، آفریقای جنوبی، آنگولا، آرژانتین، بولیوی، بوتساوانا، برزیل، بوروندی، کیپ ورد، شیلی، کلمبیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، اکوادور، اسواتینی، گینه فرانسوی، لسوتو، گویان، مالاوی، موریتانی، موزامبیک، نامیبیا، پاناما، پاراگوئه، پرو، رواندا، سیشیل، سورینام، تانزانیا، اوروگوئه، ونزوئلا، زامبیا و زیمباوه.

این مقررات همچنین کلیه افرادی را در بر می‌گیرد، که بیش از ۴ ساعت توقف ترانزیتی در یکی از کشورهای نامبرده داشته باشند.  

جولان ویروس جهش‌یافته کرونا در ایران در آستانه موج چهارم

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، اتباع ایرانی و خارجی که قصد سفر به ایران را دارند، ملزم به ارائه گواهی تست مولکولی (RT-PCR) منفی از نظر کووید۱۹ با مدت اعتبار حداکثر ۹۶ ساعت از آزمایشگاه‌های مورد تأیید وزارت بهداشت کشور مبدا به زبان انگلیسی یا مورد تأیید کنسولگری، پیش از سوار شدن به هواپیما در فرودگاه مبدأ هستند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به گفته ذیبخش: مسافران باید فرم خوداظهاری مبتلا نبودن به کووید۱۹ را در فرودگاه مبدأ قبل از صدور کارت پرواز تکمیل و به نماینده شرکت هواپیمایی ارائه کنند و همچنین فرم تعهد مسافر را در طول پرواز تکمیل و در فرودگاه مقصد به نماینده وزارت بهداشت مستقر در فرودگاه تحویل دهند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *