اسرائیل کدام گروه از فلسطینیان را علیه کرونا واکسینه می‌کند؟ | جهان | DW


روز یکشنبه ۲۸ فوریه (۱۰ اسفند) دولت اسرائیل برنامه‌های ناظر بر ارائه واکسن کرونا به شهروندان فلسطینی را به تصویب رساند. سیاست واکسیناسیون کرونا در بین شهروندان فلسطینی محدود به کسانی است که صاحب اجازه کار در خاک اسرائیل هستند. گفته می‌شود میزان محدودی واکسن کرونا نیز در اختیار کادر درمانی کرانه باختری رود اردن قرار خواهد گرفت.

تا کنون در قیاس با میزان توزیع واکسن کرونا در اسرائیل، شمار محدودی از فلسطینیان این واکسن را دریافت کرده‌اند. اسرائیل تا کنون موفق به واکسینه کردن یک سوم جمعیت خود شده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

پس از افزایش انتقادها نسبت به سیاست واکسیناسیون دولت اسرائیل، گفته شده است که این کشور تصمیم گرفته است ۵۰۰۰ دوز واکسن مدرنا در اختیار مسئولان امور پزشکی فلسطینیان در کرانه باختری قرار دهد. خبرگزاری رویترز در گزارش خود نوشته که ۲۰۰۰ دوز از این واکسن تا کنون تحویل داده شده است.

صف واکسن کرونا در اسرائیل

صف واکسن کرونا در اسرائیل

اکنون اسرائیل تصمیم گرفته است در بین ۱۳۰ هزار نفر از شهروندان فلسطینی که عمدتا صاحب اجازه کار در خاک اسرائیل هستند، واکسن کرونا توزیع کند. این در حالی است که تا کنون بخش زیادی از فلسطینیان شاغل در اسرائیل توسط کارفرمایان خود به طور خصوصی علیه کرونا واکسینه شده‌اند.

عمر شاکر، مسئول بخش اسرائیل و فلسطین در سازمان دیده‌بان حقوق بشر از رویکرد اسرائیل در رابطه با ارائه واکسن کرونا به شهروندان فلسطینی انتقاد کرده است.

او گفته است: «واکسینه کردن تنها آن بخش از فلسطینیانی که صاحب اجازه کار در خاک اسرائیل هستند به آن معنا است که برای مسئولان اسرائیلی جان فلسطینیان تنها زمانی ارزش پیدا می‌کند که بر زندگی یهودیان مؤثر باشد.»

 

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *