ایران چهار زندانی را در خوزستان به اتهام ‘فعالیت تروریستی’ اعدام کرد


هرانا

توضیح تصویر،

خبرگزاری حقوق بشری هرانا چهار مرد اعدام شده در زندان سپیدار اهواز را جاسم حیدری، علی خسرجی، حسین سیلاوی و ناصر خفاجیان معرفی کرده است

ایران چهار شهروند خوزستانی این کشور را به اتهام آنچه «فعالیت و عملیات تروریستی» خوانده اعدام کرده است. نهادهای حقوق بشری می‌گویند اعدام این ۴ نفر روز جمعه در حالی صورت گرفته که آنها ساعتی قبل خانواده‌های خود را ملاقات کردند اما به اعضای خانواده‌ها گفته نشده بود که این «آخرین دیدار» آنهاست.

خبرگزاری حقوق بشری هرانا، روز دوشنبه، ۱۱ اسفند، نوشت: «حکم اعدام جاسم حیدری، علی خسرجی، حسین سیلاوی و ناصر خفاجیان، چهار زندانی سیاسی در زندان سپیدار اهواز به اجرا درآمد. باوجود این که اعدام این شهروندان دقایقی پس از ملاقات آخر آنان با خانواده‌ها صورت گرفته است، مسئولان زندان خانواده این شهروندان را از قرار اجرای حکم مطلع نکرده بودند».

در همین حال، خبرگزاری تسنیم، متعلق به سپاه پاسداران، سه نفر از اعدام شدگان را مهاجمانی معرفی کرده که در جریان حمله مسلحانه به یک پاسگاه کلانتری در سال ۱۳۹۶ مشارکت داشته‌اند که طی آن دو مامور انتظامی کشته شده‌اند.

خبرگزاری تسنیم اتهام‌های ناصر خفاجیان‌زاده، حسین سیلاوی اصل و علی خسرجی عطایی «محاربه، اقدام مسلحانه علیه جمهوری اسلامی ایران، اقدام تروریستی، ایجاد رعب و وحشت و تیراندازی به مامورین کلانتری ۲۲ اهواز، قتل عمدی ماموران نیروی انتظای،تهدید و قدرت نمایی با سلاح گرم از طریق تیراندازی» بوده و همچنین این خبرگزاری نوشته این سه نفر عضو گروه جبهه التحریر الاهواز بوده‌اند. ایران این گروه را «تروریستی» می‌خواند.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *