رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | برخورد امنیتی با روزنامه‌نگاران؛ محکومیت امیر بابایی به حبس و بازداشت کوتاه مدت غلامرضا نوری‌ علاء در کرمانشاه


خبرگزاری هرانا – دادگاه تجدید نظر استان تهران، امیر بابایی، روزنامه نگار و عضو انجمن صنفی روزنامه‌ نگاران استان تهران را به دو ماه حبس تعزیری محکوم کرد. وی پیشتر در مرحله بدوی دادگاه، به اتهام «نشر اکاذیب» به پرداخت یکصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود. همزمان غلامرضا نوری‌ علاء، دیگر روزنامه نگار در استان کرمانشاه، در تاریخ ۱۳ فروردین ماه در پی انتشار خبری که آن را «دروغ سیزده» خوانده است توسط نیروهای امنیتی این استان به صورت کوتاه مدت بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از فدراسیون بین المللی روزنامه نگاران، دادگاه تجدید نظر استان تهران، امیر بابایی، روزنامه نگار و عضو انجمن صنفی روزنامه‌ نگاران استان تهران را به دو ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

صدور حکم حبس علیه این روزنامه نگار با شکایت استاندار کرمانشاه صورت گرفته است. آقای بابایی پیشتر در مرحله بدوی دادگاه، به اتهام «نشر اکاذیب» به پرداخت یکصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود.

پیش از این استاندار کرمانشاه دو بار و مدیران همین استانداری نیز دو بار از این روزنامه‌نگار شکایت کرده بودند که همه آن‌ها به برائت و یا قرار منع تعقیب منجر شده بود.

بنابر خبری دیگر روزنامه، غلامرضا نوری‌ علاء، دیگر روزنامه‌نگار در استان کرمانشاه، در تاریخ ۱۳ فروردین ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ساعاتی بعد آزاد شد.

علت بازداشت این روزنامه نگار، انتشار خبری مبنی بر ابتلای استاندار کرمانشاه به بیماری کرونا عنوان شده است.

«غلامرضا نوری علاء» پیشتر خبر منتشر شده را دروغ سیزده نامیده و انتشار یک خبر شوخی در روز اول آوریل را در دنیا همه ساله یک رسم در بین خبرنگاران و روزنامه نگاران دانسته بود. او در این خصوص گفت: تمام روزنامه نگاران و خبرنگاران در طول سال موظف به انتشار خبر درست و موثق به افکار عمومی هستند و در روز اول آوریل می توانند یک خبر شوخی را نیز منتشر کنند و این در دنیا مرسوم است.

این روزنامه نگار پیشکسوت در ادامه افزود: کسانی که با خبر آشنایی داشته باشند می توانند تشخیص دهند که خبر منتشر شده ما در مورد ابتلای استاندار کرمانشاه به کرونا شوخی است یا جدی است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.