رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | عبدالغنی درویشی با تودیع قرار وثیقه از زندان ارومیه آزاد شد


خبرگزاری هرانا – عبدالغنی درویشی،متهم سیاسی اهل ارومیه امروز سه شنبه ۱۲ اسفندماه، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شد. آقای درویشی خردادماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۵ ماه نگهداری در بازداشتگاه‌های وزارت اطلاعات در تهران و ارومیه، در تاریخ ۱ آبان‌ماه به زندان ارومیه منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹، عبدالغنی درویشی، شهروند اهل ارومیه، از زندان ارومیه آزاد شد.

آزادی این شهروند با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

عبدالغنی درویشی در تاریخ ۲ خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی در یکی از خیابان‌های شهر ارومیه بازداشت شد. این متهم سیاسی دو روز بعد به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد و پس از ۱ ماه به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۱ آبان‌ماه امسال با پایان بازجویی‌ها از بازداشتگاه این نهاد امنیتی به یکی از سلول‌های انفرادی در بند امن زندان ارومیه منتقل شد.

اتهام مطروحه علیه آقای درویشی در مراحل بازجویی اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام عنوان شده است.

آقای درویشی چندی پیش در پی فشار حاصل از نگهداری طولانی مدت در سلول انفرادی با بریدن رگ‌های دو دست و دو پای خود اقدام به خودکشی کرد و روز شنبه ۲۴ آبان‌ماه به بهداری زندان اعزام شد. وی نهایتا روز سه‌شنبه ۲۷ آبان‌ماه به بند سیاسی این زندان منتقل شد.

عبدالغنی درویشی، ۴۰ ساله، متاهل، پدر دو فرزند و اهل ارومیه است.منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.