منابع امنیتی در ولایت ننگرهار افغانستان ترور سه زن کارمند تلویزیون خصوصی انعکاس در شهر جلال‌آباد، مرکز این ولایت را تایید کردند. افراد مسلح ناشناس بعدازظهر سه‌شنبه ۱۲ اسفند این سه نفر را که هویت‌ آن‌ها مرسل، سجیه و شهناز اعلام شده در دو ترور جداگانه که به فاصله کوتاهی در ناحیه اول و چهارم جلال‌آباد صورت گرفت، به قتل رساندند. برخی از رسانه‌های افغانستان نیز به نقل از رئیس تلویزیون انعکاس از تیراندازی به سمت خودروی حامل زنان کارمند این شبکه خبر دادند. هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته است.
حملات هدف‌مند گروه‌های تروریستی علیه کارمندان رسانه‌‌های افغانستان پیش از این نیز در آذر سال جاری جان کلثوم ملالی میوند، گوینده‌ تلویزیون انعکاس را گرفت. وزارت داخله افغانستان پس از این ترور اعلام کرد دو نفر را به اتهام دست‌داشتن در قتل ملالی میوند بازداشت کرده است. در دو دهه اخیر، دست‌کم ۱۳۶ خبرنگار در افغانستان جان باخته‌اند. نهادهای رسانه‌ای می‌گویند که بیشتر پرونده‌های این قتل‌ها به دلیل گذر زمان و منصرف شدن خانواده‌های مقتول، بسته شده‌اند. حکومت افغانستان طالبان را مسئول بسیاری از این حملات می‌داند اما این گروه به‌ویژه در موارد اخیر هرگونه دست داشتن در آن‌ها را رد می‌کند.
با توجه به تهدید علیه خبرنگاران زن، از شمار کارمندان رسانه‌ای زن در این کشور کاسته شده و از دو هزار و ۵۰۰ نفر اکنون به حدود یک هزار و ۵۰۰ تن رسیده است.