رسانه خبری پیامِ ایرانی

ناکامی چین؛ از سرگیری تاخت و تاز کرونا و نگرانی از مبتلایان بدون علائم بیماریمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

پس از بروز تعادل نسبی در میانگین موارد ابتلاء و مرگ و میر در چین به نظر می رسد این ویروس بار دیگر در حال از سر گرفتن تاخت و تاز خود در این کشور می‌باشد.

کمیته بهداشت ملی چین اعلام کرد، سرزمین اصلی این کشور در روز چهارشنبه۸ آوریل، ۶۲ مورد جدید ابتلاء بهکووید ۱۹ را ثبت کرده است؛ در حالیکه روز پیش از آن۳۲ مورد بود و شمار مبتلایان آلوده به ویروس که از خارج آمده‌اند نیز افزایش یافت.

کمیته بهداشت چین افزود: «شمار مبتلایان وارد شده به سرزمین اصلی چین از روز سه شنبه ۷ آوریل به ۱۰۴۲ مورد رسید که نسبت به روز قبل، ۵۹ مورد افزایش نشان می‌دهد».

بدین ترتیب تعداد موارد قطعی ابتلاء در سرزمین اصلی چین به ۸۱۸۰۲ مورد و شمار مرگ و میرها به ۳۳۳۳ مورد رسید.

این درحالی است که مقامات چین سه شنبه ۷ آوریل، محدودیت‌های قرنطینه‌ای را برای ساکنان شهر ووهان کانون شیوع ویروس برداشتند و روند عادی زندگی پس از ۷۴ روز تعطیلی به وضعیت عادی بازگشت و با بازگشایی فرودگاه و برخی از قطارها و بزرگراه های آن، روال طبیعی أمور درووهان از سر گرفته شد.

مبتلایان بدون نشانه‌ عوارض بیماری

بحران مبتلایان بدون عوارض نیز امروز پدیدار شده، به طوری که شمار موارد جدید ابتلاء فاقد علائم، بیش از چهار برابر شده و به ۱۳۷ مورد رسید.

مقامات چین تا زمانی که بیماران، علائمی مانند تب یا سرفه را نشان ندهند، این عده مبتلایان فاقد عوارض را در آمار مربوط به مبتلایان محاسبه نمی کنند
قابل توجه است العربیه نت مصاحبه ای با دکتر روی نسناس، متخصص لبنانی در زمینه بیماری های باکتریایی و غیرقابل درمان، درخصوص مبتلایان به کووید ۱۹ فاقد عوارض انجام داده است.
نسناس گفت :«بیماری‌هایی وجود دارند که ما گرفتار آنها می‌شویم اما باعث بروز عالائم معینی در ما نمی‌شوند. در مورد کرونا ما هنوز نمی‌دانیم چه تعداد افراد مبتلا، فاقد عوارض و علائم هستند. ما نیاز بیشتری به اجرای بررسی‌ها داشته و می‌بایست در آزمایش‌های خون، پاد تن‌ها را مورد مطالعه قرار دهیم. در این صورت قادر خواهیم بود، افراد مبتلا و فاقد عوارض را تشخیص داده و نسبت عددی آنها با افراد دارای علائم را مشخص کنیم.بهدهر حال سیستم ایمنی بدن انسان در بیشتر أوقات بر ویروس غلبه می کند»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.