رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور حکم اعدام برای یک متهم همزمان با رهایی دو زندانی از چوبه دار


خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل توسط دادگاه کیفری این شهر به اعدام محکوم شد. همچنین دو زندانی در بهشهر که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند. از سوی دیگر ۱۱ زندانی محکوم به اعدام در استان همدان طی سال جاری از چوبه دار نجات یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک متهم در تهران از بابت اتهام قتل توسط دادگاه کیفری این شهر به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، فردی به نام نعیم، ۲۸ ساله که نگهبان ساختمان نیمه‌کاره بود، با وارد ‌کردن ضربات قمه به جوانی که قصد داشت چند تکه لوله‌پولیکا را سرقت کند، او را به قتل رسانده است.

متهم در پاسخ به این پرسش که چرا جلوی جمع کردن ضایعات را گرفته بود، گفت: ما در ساختمان کار می‌کردیم، بعضی از وسایل ضایعات نبود و به دردمان می‌خورد. اگر آن‌ها از دست می‌رفت، صاحبکارم از من شاکی می‌شد و پولم را کم می‌کرد؛ به همین دلیل هم من به مقتول گفتم صبر کند تا خودم ضایعات را به او بدهم، اما قبول نکرد. می‌خواست چیز‌هایی را بردارد که ارزش بیشتری داشت در‌حالی‌که آن ضایعات به درد ما می‌خورد و استفاده می‌کردیم.

با پایان دفاعیات این متهم و وکیل‌ مدافع او، قضات وارد شور شدند و نعیم را به اعدام محکوم کردند.

رهایی از اعدام ۱۱ محکوم به اعدام در همدان

به گزارش خبرگزاری ایرنا، ۱۱ محکوم به اعدام از طناب دار رهایی یافتند.

مدیرکل زندان های استان همدان گفت: ۱۱ محکوم به اعدام در سال جاری با وساطت و پیگیری های صورت گرفته از طناب دار رهایی یافتند.

رهایی از اعدام ۲ زندانی در بهشهر

به گزارش خبرگزاری فارس، ۲ محکوم به اعدام ، با پیگیری شعبه صلح مستقر در زندان بهشهر و جلسات مکرر صلح و سازش، از طناب دار رهایی یافتند.

معاون شورای حل اختلاف مازندران گفت: در نتیجه تلاش اعضا‌ی شورای حل اختلاف شهرستان بهشهر با رضایت اولیای دم، دو محکوم به اعدام از چوبه دار رهایی یافتند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.