رسانه خبری پیامِ ایرانی

دادستانی تهران: اراذل و اوباش با سرویس‌های جاسوسی ارتباط دارند<![CDATA[10 ساعت،۴۳ دقیقه

استان وایر – «احمد رحمانیان»، معاون دادستان تهران گفته است «اراذل و اوباش» رویکرد سنتی خود را تغییر داده و به نوچه‌پروری روی آوردهاند. او تاکید کرده است این افراد با اتصال به «سرویس‌های جاسوسی» مورد بهره‌برداری سیاسی قرار گرفته و ابعاد امنیتی وسیع‌تری پیدا کرده‌اند.

به گزارش «ایسنا»، معاون دادستان تهران طی یک جلسه در روز شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹گفت برخورد با این افراد از برنامه‌های راهبردی دادستانی تهران در سال ۱۴۰۰ است و از اختصاص شعب ویژه در دادسرا برای رسیدگی به پرونده «اراذل و اوباش» خبر داد.

«علی القاصی»، داستان تهران نیز در اظهارات روز شنبه خود با تاکید بر ضرورت برخورد قانونی به موقع، مؤثر و بازدارنده با «هنجارشکنی» و «اخلال‌گری»، دستور داد پرونده‌های مربوط به رفتارهای مجرمانه مخل نظم و امنیت جامعه به طور ویژه و خارج از نوبت در دادسرای عمومی و انقلاب تهران رسیدگی شود.

بر اساس دستور این مقام قضایی، کیفرخواست‌های صادره برای این افراد باید پیش از ورود به محاکم قضایی، به دفتر دادستانی تهران ارسال شوند.

او با اشاره به این‌که در برخورد با اراذل و اوباش، فقدان خلأ قانونی وجود ندارد، گفت: «قانون‌گذار برای تک تک مصادیق رفتارهای مجرمانه و رفتارهای رذیلانه مانند ایجاد مزاحمت برای نوامیس مردم و… رفتارهایی که از مرتکبان آن‌ها به عنوان اراذل و اوباش یاد می‌کنیم، مجازات‌های مختلف و حبس کوتاه مدت و بلند مدت پیش‌بینی کرده و حتی برای کسانی که اخلال در نظم گسترده و تکرار در فعالیت مجرمانه وسیع دارند، مجازات "محارب" پیش‌بینی شده است.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.