رسانه خبری پیامِ ایرانی

حمله مسلحانه ″جیش العدل″ به خودروی سپاه پاسداران در بلوچستان | ایران | DWبنا به گزارش خبرگزاری‌ها، افراد مسلح گروه “جیش العدل” به خودروهای گشتی سپاه پاسداران در منطقه کشتگان شهرستان بم‌پشت حمله کرده‌اند.

محمدهادی مرعشی، معاون امنیتی – انتظامی استانداری سیستان و بلوچستان، سه‌شنبه ۱۲ اسفند اعلام کرد که “خودروی حامل نیروهای یگان مهندسی سپاه پاسداران” مورد حمله قرار گرفته است.

معاون استاندار بلوچستان حمله را به گروه “جیش العدل” نسبت داد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

روابط عمومی و تبلیغات قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران نیز تأیید کرد که در حمله به نیروهای مهندسی سپاه در بم‌پشت یک نفر از “کارکنان مهندسی” مجروح و یک نفر هم مفقود شده است.

از سوی دیگر کانال خبری موسوم به “رصد بلوچستان” بر پایه بیانیه‌ای منسوب به “جیش العدل” می‌گوید که افراد مسلح به دو خودرو حمله کرده‌اند. در کشمکش مسلحانه، یک خودرو منهدم شده و “خودروی دیگر به همراه سرنشینان آن توسط گروه به گروگان گرفته شده‌” است.

بنا به همین گزارش، در درگیری “۵ تن از نیروهای سپاه کشته شده و سه تن دیگر به گروگان گرفته شده‌اند”.

در روزهای گذشته سراوان و پیرامون آن، به دنبال کشته شدن چند سوخت‌بر در منطقه به دست نیروهای جمهوری اسلامی، شاهد ناآرامی‌های گسترده بود که اعتراضاتی نیز به دنبال داشت.  

روحانیان اهل‌سنت: آمران و عاملان تیراندازی سراوان محاکمه شوند

“جیش العدل” گروهی مسلح است که با شعار دفاع از حقوق مردم بلوچستان در جنوب شرقی ایران فعالیت دارد. جمهوری اسلامی این گروه سنی‌مذهب را جدایی‌خواه می‌داند و آن را “جیش الظلم” می‌خواند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

 ایران همچنین رقیب منطقه‌ای خود عربستان سعودی را به حمایت از گروه‌های “تجزیه‌طلب” سنی‌مذهب مانند “جیش العدل” متهم می‌کند. عربستان اما همواره این اتهام را رد کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.