خبرگزاری هرانا | احضار آیدین ذاکری و سیامک سیفی به دادگاه انقلاب مشگین شهر/ سند


خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۱۱ اسفندماه، آیدین ذاکری و سیامک سیفی، فعالان ترک (آذربایجانی)، طی ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب مشگین شهر احضار شدند. در این ابلاغیه از آن ها خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز از زمان درج این ابلاغیه جهت اخذ آخرین دفاعیات در دادگاه حاضر شوند. این شهروندان مهرماه سال جاری در پی تجمعی اعتراضی در مشگین شهر بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آیدین ذاکری و سیامک سیفی، فعالان ترک (آذربایجانی)، طی ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب مشگین شهر احضار شدند.

بر اساس ابلاغیه‌ای که در تاریخ ۱۱ اسفندماه، به صورت جداگانه به دست این شهروندان رسیده است، از آن ها خواسته شده تا ظرف مدت ۵ روز از زمان درج این ابلاغیه جهت اخذ آخرین دفاعیات در شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب مشگین شهر حاضر شوند.

اتهام مطروحه علیه آیدین ذاکری و سیامک سیفی در این ابلاغیه به ترتیب ”مشارکت در اخلال در نظم عمومی جامعه ” و” تبانی جهت اخلال در نظم عمومی جامعه” عنوان شده است.

آیدین ذاکری و سیامک سیفی مهرماه سال جاری در پی تجمعی اعتراضی در مشگین شهر بازداشت و با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

اوایل مهرماه امسال اعتراضات گسترده‌ای در شهرهای مختلف استان‌های آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین صورت گرفت که طی روزهای ۹ تا ۲۷ مهرماه تعداد پرشماری بازداشت شدند. هرانا پیشتر در گزارشی هویت ۸۱ تن از بازداشت شدگان در شهرهای اردبیل، تبریز، تهران، ارومیه، مشکین شهر، رشت، پارس آباد مغان، هادی شهر، جلفا، کلیبر و زنجان را احراز کرد. این بازداشت‌ها در خیابان، محل کار یا منازل این افراد صورت گرفته و خشونت زیادی در زمان بازداشت این افراد توسط نیروهای انتظامی-امنیتی اعمال شده است که در مواردی به شکستگی دست یا بینی منجر شد.

تیرماه امسال نیز در جریان تجمعاتی مشابه در شهرهای تهران و تبریز شماری از شهروندان بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار آزاد شدند.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *