اظهارات یک امام جمعه زنان صخره‌نورد را از تمرین در محیط باز محروم کرد<![CDATA[12 ساعت،۵ دقیقه

استان‌وایرـ در پی واکنش تند امام جمعه «درچه» و «کثافت کاری» خواندن تمرین زنان و مردان صخره‌نورد در «کوه سفید» درچه اصفهان، زنان صخره‌نورد از داشتن جلسات تمرین در بیرون از سالن محروم شدند.

هیات کوهنوردی اصفهان با ارسال نامه‌ای در روز شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹، از باشگاه‌های این رشته ورزشی خواسته است که تمرین‌های زنان را فقط در داخل سالن برگزار کنند.

این در حالی است که این هیات روز ششم اسفند ۱۳۹۹، در پی انتشار ویدیویی از ضرب‌وشتم و فحاشی صخره‌نوردان اصفهانی توسط یک فرد «آمر به معروف»، گفته بود فرد مزاحم کوه‌نوردان شناسایی شده است و این حادثه پی‌گیری قانونی می‌شود.

هفته گذشته ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد یک فرد لباس شخصی با لگد و فحاشی به زنان و مردان کوه‌نوردی که مشغول تمرین صخره‌نوردی بودند، حمله کرده است و می‌گوید : «جمع کنید این مسخره بازی را.»

در پی انتشار این ویدیو و بازتاب گسترده آن، امام جمعه شهر درچه در نزدیکی اصفهان، تمرین این جوانان را «کثافت‌کاری» خوانده و گفته بود: «۱۰ تا دختر و پنجتا پسر با ماشین‌های سواری رفته‌اند صخره‌نوردی. حالا حساب کنید در ماشین سواری این‌همه آدم چه‌جوری می‌شود! خیلی کثافت‌کاری است! بعد هم صخره‌نوردی با کوه‌نوردی فرق می‌کند. با طناب می‌روند بالا و می‌آیند پایین!»

او هم‌چنین گفته بود: «اکثر این‌هایی که در فضای مجازی حرف می‌زنند، فاسد هستند! نباید آدم‌های نجس و کثیف اصفهان بیایند در فضای مجازی با هزار گناه کبیره بگویند درچه‌ای‌ها فلان بودند.»

«محمدعلی موسوی» هم‌چنین با خطاب قرار دادن مسوولان ورزش استان اصفهان گفته بود: «معلوم شده تشکیلات ورزشی اصفهان از این کثافت‌کاری‌ها زیاد دارد. ما به مسوولان اخطار می‌دهیم!»

این اولین بار نیست که امامان جمعه در استان اصفهان با اظهارنظرهای تند، زمینه حمله به زنان را ایجاد کرده‌اند. شش سال پیش نیز «یوسف طباطبایی‌نژاد»، امام جمعه شهر اصفهان خواستار ناامن کردن فضا برای زنان «بدحجاب» شده بود که چندی بعد از آن نزدیک به ۱۵ زن مورد حمله اسیدپاشان قرار گرفتند.

او البته بعد گفته‌های منسوب به خود را تکذیب کرد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.co

]]>منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *