رسانه خبری پیامِ ایرانی

افزایش کشمکش در ایران بر سر تایید نهایی لوایح مرتبط با اف‌ای‌تی‌اف


ایران و اف ای تی اف
توضیح تصویر،

از توصیه های گروه ویژه اقدام مالی به ایران الحاق به دو کنوانسیون مقابله با پولشویی و جرائم سازمان یافته انجام نشده

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال ۱۳۹۹ و موعدی که محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران درباره تعیین تکلیف دو کنوانسیون مقابله با پولشویی که پیشنهاد گروه ویژه اقدام مالی یا اف‌ای‌تی‌اف است، دولت ایران برای تایید نهایی این دو کنوانسیون ابراز امیدواری کرده است.

این دو مصوبه لایحه الحاق دولت ایران به دو کنوانسیون بین المللی مقابله با پولشویی و کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته بین المللی است. گروه ویژه اقدام مالی توصیه کرده برای خروج ایران از فهرست سیاه این گروه، دولت به این دو کنوانسیون بپیوندد. مجلس ایران لوایح دولت در این زمینه را تصویب کرده اما شورای نگهبان هنوز آن را تایید نکرده است.

گروه ویژه اقدام مالی مقررات جهانی را برای مبارزه با پدیده پولشویی تنظیم می کند. دولت ها، موسسات مالی و بانکی خصوصی و تمام بخش هایی که به نوعی با مراودات مالی سروکار دارند، توصیه های آن را اجرا می کنند تا شرکای خود را مطمئن کنند که فعالیت آنها به پولشویی منجر نمی شود.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در جلسه هیات دولت گفته است کشورهای دنیا تلاش می کنند با رعایت توصیه های این گروه رتبه بالاتری به دست بیاورند اما “ما ایستاده ایم و تنها تماشا می کنیم”.منبع خبر

Leave A Reply

Your email address will not be published.