حمله موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد در استان الانبار عراق


منبع: دبى-العربیه.نت فارسى

پلیس عراق امروز ۳ مارس از اصابت چندین راکت کاتیوشا به پایگاه عین‌ الاسد در استان الانبار خبر داد. پلیس عراق همچنین اعلام کرد که سکوی سوخته شده پرتاب این راکت‌ها را در منطقه البغدادی در نزدیکی پایگاه عین الاسد پیدا کرده است.

در همین زمینه خبرگزاری رسمى عراق از اصابت ۱۰ راکت کاتیوشا به پایگاه عین الاسد خبر داد که همزمان میزبان نیروهای آمریکایی، نیروهایی از ائتلاف بین‌المللی علیه داعش و برخی از نیروهای ارتش عراق است.

پس از حمله موشکی به اربیل، این دومین حمله به پایگاه عین الاسد طی کمتر از یک ماه است. این خبرگزاری با اشاره به شنیدن آژیر خطر در این پایگاه بیان داشته که به کسی در این حمله راکتی آسیبی وارد نشده است.

آمریکا حمله به منافع خود در عراق را کار گروه‌های نیابتی ایران در آن کشور می‌داند. پیش از این و در واکنش به حمله موشکی به فرودگاه اربیل، ارتش آمریکا برخی مراکز نظامی وابسته به نیروهای منتسب به ایران در مرز عراق و سوریه را مورد حمله هوایی قرار داده بود.

گفتنی است که حسن روحانی رئیس جمهوری و محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در آستانه آغاز نشست شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روز دوشنبه ۱مارس جامعه جهانی را نسبت به هرگونه محکومیت در رابطه با برنامه اتمی و کاهش تعهدات تهران تهدید به واکنش کرده بودند.

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *