رسانه خبری پیامِ ایرانی

داعش مسئولیت کشتن سه زن خبرنگار افغان را برعهده گرفت | جهان | DWسرویس اطلاع‌رسانی آنلاین “سایت” (SITE) که وبگاه‌های اسلامی را دنبال می‌کند، روز چهارشنبه سوم مارس (۱۳ اسفند) خبر داد که “دولت اسلامی” (داعش) اعلام کرده که جهادگرایان این جریان تروریستی سه همکار زن یک شبکه تلویزیونی افغانستان را در شامگاه سه‌شنبه دوم مارس (۱۲ اسفند) به قتل رسانده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این سه زن در سنین میان ۱۸ تا ۲۰ سال برای شبکه تلویزیون محلی “انیکاس” کار می‌کرده‌اند. مقامات افغانستان گفته‌اند که این سه نفر در مسیر بازگشت به خانه‌هایشان مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند.

به گفته مسئولان یک بیمارستان، وضعیت سلامتی چهارمین زن که در این حمله زخمی شده بود، وخیم گزارش شده است.

دفتر اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان این حمله را به شدت محکوم کرده و گفته است: «این گونه حملات به هم‌میهنان ما، به ویژه به زنان، نقض آموزه‌های اسلام، فرهنگ افغانستان و آزادی بیان است.»

مقامات پلیس محلی نخست به جریان افراطی و اسلام‌گرای طالبان مظنون بوده‌اند، اما طالبان هر گونه مشارکت خود در این سوءقصد را تکذیب کرده‌اند.

مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و جنبش طالبان به کندی پیش می‌رود و بدین گونه درگیری‌های مسلحانه میان طرفین و سوءقصدهای طالبان علیه شهروندان غیرنظامی همچنان ادامه دارد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.