چهارشنبه ۳ فوریه / ۱۳ اسفند انفجاری در یک مرکز انجام تست کرونا در هلند به وقوع پیوست. این افنجار در شهر «بوفن‌کارپسل – Bovenkarspel» رخ داد. به گزارش ان‌او‌اس (خبرگزاری دولتی هلند) این انفجار کشته و زخمی در پی نداشت. انفجار بر اثر ماده‌ای بوده که در یک لوله فلزی قرار داشته و بر اساس تحقیقات اولیه، پلیس معتقد است هدف این انفجار خیابانی بوده که مرکز تست کرونا در آن قرار داشته است.
این انفجار ساعت ۶ و ۵۵ دقیقه صبح به وقوع پیوست و تنها پنج پنجره شکسته شد، اما صدای انفجار به گفته پلیس و شاهدان بسیار مهیب بود.
کارشناس‌های پلیس در حال یافتن مواد انفجاری دیگری هستند که احتمال می‌رود به جای مانده باشد. پلیس هنوز درباره عامل یا عاملین احتمالی این انفجار اظهار نظری نکرده است.
رونالد ورتلبور، شهردار بوفن‌کارسپل درباره این انفجار گفته: «این اتفاق بسیار ناراحت کننده است که در هلند اتفاق می‌افتد. در هلند ممکن است ما از صمیم قلب با هم اختلاف نظر داشته باشیم ، اما شما از کلمات استفاده می‌کنید و دست به این اقدام‌ها نمی‌زنید.» دولت هلند در واکنش به وخیم شدن همه‌گیری کرونا مقررات سخت‌گیرانه‌ای به اجرا گذاشته؛ از جمله مقررات منع رفت‌و‌آمد شبانه. پس از وضع این مقررات شورش‌هایی در سرتاسر کشور رخ داد.