خبرگزاری هرانا | صدور حکم اعدام برای ۲ متهم در تهران


خبرگزاری هرانا – دو متهم در تهران در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل توسط دادگاه کیفری این شهر به اعدام محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم در تهران به اتهام قتل در شعبه دوم دادگاه کیفری این استان به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، رسیدگی به این پرونده از خردادماه امسال به دنبال انتقال جسد نیمه جان مرد جوانی به نام فرهاد به بیمارستانی درجنوب تهران آغاز شد.

شواهد نشان می‌داد او از ناحیه سینه چاقو خورده است . وی در حالی که به سختی صحبت می‌کرد به ماموران گفت در درگیری با دوست‌اش به نام جواد زخمی شده است. فرهاد دقایقی بعد به خاطر شدت خونریزی فوت کرد.

 به دنبال آن ماموران پلیس به ردیابی متهم پرداختند و او را در خانه اش در جنوب تهران بازداشت کردند.

جواد به درگیری با دوستش اعتراف کرد و در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در ابتدای جلسه اولیای دم درخواست اعدام را مطرح کردند.

وقتی جواد روبه روی قضات ایستاد جرمش را گردن گرفت و در تشریح جزئیات ماجرا گفت: من و فرهاد هر دو اعتیاد داشتیم. آن روز در خیابان سعیدی بر سر مواد مخدر با هم درگیر شدیم. او به رویم چاقو کشید و به سمتم حمله کرد. من که ترسیده بودم برای دفاع از خودم چاقو را از دستش گرفتم، اما فرهاد دست بردار نبود. او می خواست هر طور شده چاقو را از من بگیرد و مرا بزند. به همین خاطر یک ضربه به سینه او زدم.

وی ادامه داد: وقتی فرهاد روی زمین افتاد به یکی از دوستانم گفتم به کمک او برود و فرهاد را به بیمارستان برساند تا شاید زنده بماند. یک ساعت بعد دوستم با من تماس گرفت و گفت فرهاد را به بیمارستان رسانده و از ترسش فرار کرده است. من خبر نداشتم او در بیمارستان جان سپرده است تا در خانه‌ام دستگیر شدم.

وی به عنوان آخرین دفاع گفت: من برای دفاع از خودم دست به این کار زدم و قصد کشتن فرهاد را نداشتم. دعوا میان ما بالا گرفته بود و او حال طبیعی نداشت و می‌خواست هر طور شده مرا با چاقو بزند.

در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به اعدام محکوم کردند.

صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران

به گزارش رکنا، یک متهم در ورامین از بابت اتهام قتل توسط شعبه دهم دادگاه کیفری تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، خردادماه سال ۹۸ مرد جوانی به نام مصطفی که آثار سوختگی روی بدنش نمایان بود به بیمارستانی در قرچک ورامین منتقل شد.

در بررسی ها مشخص شد روی سر،کمر و پشت این فرد اسید ریخته شده است. وی در حالی که قادر به صحبت کردن نبود تحت درمان قرار گرفت، اما ۲۰ روز بعد به خاطر شدت سوختگی و عفونت ناشی از جراحت‌ها جان سپرد.

با مرگ مرد ۳۰ ساله همسرش به نام رویا گفت: برادر شوهر ۴۰ ساله‌ام به نام حجت روی شوهرم اسید پاشیده است.

این زن ۲۰ ساله ادامه داد: همسرم و برادرش سالهاست با هم اختلاف دارند. آخرین بار برادر شوهرم در سلطان آباد به روی وی اسید پاشید. شدت سوختگی زیاد بود، اما من امیدوار بودم شوهرم زنده بماند؛ به همین خاطر سکوت کردم و از او شکایت نکردم، اما حالا با برادر شوهرم از وی شکایت دارم.

زن جوان گفت: من وقتی ۱۳ ساله بودم با همسرم ازدواج کردم. همسرم با وانت میوه فروشی می کرد و زندگی‌مان را می گذراندیم ، اما حالا با مرگ او من و فرزند ۶ ساله ام بدون هیچ منبع درآمدی مانده ایم و من نمی دانم چطور بعد از این فرزندم را بزرگ کنم.

با این شکایت ماموران پلیس به بررسی پرداختند. در تحقیقات محلی مشخص شد حجت که صاحب میوه فروشی در سلطان آباد بود، بارها با برادرش درگیر شده و وی را تهدید به اسیدپاشی کرده است.

با افشای این ماجرا حجت ردیابی و بازداشت شد، اما جرمش را انکار کرد.

وی گفت: من چند سال است که در سلطان آباد میوه فروش هستم. برادرم مدتی بود با وانت مقابل مغازه ام می‌آمد و میوه می فروخت. من چند بار با او صحبت کردم تا این کار را نکند. او باعث شده بود تا کاسبی من کساد شود، اما او به این موضوع توجه نمی‌کرد .

وی ادامه داد: من چند بار از مصطفی خواستم تا با وانت به چند خیابان آن طرف تر برود، اما گوشش بدهکار نبود. آخرین بار سر همین موضوع با هم درگیر شدیم.

این متهم ادامه داد: من قبول دارم قبلا او را تهدید به اسید پاشی کرده بودم، اما هرگز به رویش اسید نریختم. آخرین بار وقتی با هم درگیر شدیم او با ظرف اسید به سمت من حمله ور شد و می‌خواست اسید را روی من بریزد. اما اسید روی خودش ریخت. من در این ماجرا دستی نداشتم.

با انکار متهم و با توجه به مدرک های موجود در پرونده برای حجت کیفرخواست صادر و پرونده اش برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

وی در حالی از خود دفاع کرد که رییس قوه قضاییه از طرف فرزند صغیر قربانی درخواست اعدام را مطرح کرد.

در جلسه دادگاه حجت منکر اسیدپاشی شد و گفت: قبول دارم با برادرم درگیر شدم و قبلا هم او را تهدید به مرگ کرده بودم، اما من عمدی روی او اسید نپاشیدم.

وقتی درگیری میان ما بالا گرفت برادرم می خواست محتویات ظرف پلاستیکی را روی من بپاشد. اما من برای دفاع از خودم محتویات ظرف را به سمت او پاشیدم و نمی‌دانستم ظرف پلاستیکی حاوی اسید است. من هرگز راضی به مرگ برادرم و یتیم شدن فرزند او نبودم.

با پایان دفاعیات این متهم، قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده وی را به اعدام  محکوم کردندمنبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *