رسانه خبری پیامِ ایرانی

کمبود کادر درمان، ونتیلاتور و تجهیزات پزشکی در خوزستان<![CDATA[15 ساعت،۴ دقیقه

استان وایر- رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز از  کمبود «ونتیلاتور» و دستگاه اکسیژن در پی افزایش روزهای گذشته بیماران بستری در بیمارستان‌های اهواز خبر داد.

رییس مجمع نمایندگان خوزستان نیز خواهان ارسال تجهیزات پزشکی و نیروهای کادر درمان به این استان به دلیل وضعیت ویژه کرونایی شد.

«کریم حسینی» با اشاره به اعلام وضعیت ویژه کرونایی در خوزستان، گفته است دولت و وزارت‌خانه‌ها باید کمک‌های خود شامل تخت‌های بیمارستانی، کادر درمان و تجهیزات ضروری مورد نیاز برای بیمارستان‌ها به خوزستان روانه کند. 

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که «سورنا ستاری»، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی در دیدار با «حسن الفباش»، وزیر بهداشت سوریه گفت: «ایران علاوه بر صادرات ونتیلاتور، دستگاه تنفس مصنوعی به سوریه، آماده همکاری با این کشور در حوزه‌هایی هم‌چون تامین دارو و تجهیزات پزشکی و ارایه آموزش‌های لازم است.»

رییس مجمع نمایندگان خوزستان بر وضعیت بحرانی شیوع و ابتلا به ویروس کرونا در خوزستان تاکید کرده و از دلت خواسته است واکسیناسیون افراد و اقشار آسیب‌پذیر در خوزستان را در اولویت قرار دهد.

«فرهاد ابول‌نژادیان»، رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز اعلام کرده است اغلب بیمارستان‌های استان خوزستان با کمبود دستگاه اکسیژن‌ساز و ونتیلاتور مواجه شده‌اند.

به گفته آقای ابول‌نژادیان با افزایش بیماران کرونا در خوزستان، دو دستگاه تعمیری موجود نیز به کار گرفته شده‌اند اما هم‌چنان مشکل کمبود ونتیلاتور وجود دارد.

«فرهاد سلطانی»، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز گفته است اگر روند شیوع کرونا در خوزستان به همین شکل ادامه داشته باشد، بیماران قلبی عروقی و سرطانی مراکز درمانی دانشگاهی باید به بیمارستان‌های خصوصی منتقل شوند تا  تخت‌های بیشتری برای مبتلایان به ویروس کرونا در اختیار کادر درمان باشد.

او هم‌چنین از یک فراخوان برای جذب پرستار خبر داده و گفته است: «در صورت ادامه پیک کرونا در خوزستان، در بحث کمبود پرستار باید به ما کمک شود زیرا وضعیت در استان خوزستان حاد است.»

دستگاه‌های ونتیلاتور، تنفس مصنوعی برای آی‌سی‌یو «بیمارستان امام خمینی» اهواز مورد نیاز است و وضعیت بیمارستان «گلستان» نیز قرمز اعلام شده است

بنابرآمار ارایه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، در حال حاضر حدود یک هزار و ۲۰۰ بیمار به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان‌ های خوزستان بستری هستند که حدود ۹۰۰ نفر از آن‌ها، در بخش‌های عادی و ۳۰۰ بیمار در بخش‌های مراقبت ویژه بستری و تحت مراقبت هستند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.